Czy twój organizm prawidłowo usuwa toksyny? 7 oznak, że tak nie jest

14 maja 2018 13:28
Czy twój organizm prawidłowo usuwa toksyny? 7 oznak, że tak nie jest

Wiele problemów zdrowotnych, które są niejednoznaczne, męczące i niediagnozowane przez lekarzy ma związek z nadmiarem toksyn w naszym organizmie. Ciało człowieka samo pozbywa się toksyn, jeśli jednak jest ich zbyt wiele, a dodatkowo jesteśmy przemęczeni – nie jest mu łatwo. Poznaj więc objawy, które wskazują na to, że organizm nie pozbywa się toksyn w prawidłowy sposób.

#Uczucie zmęczenia i zrezygnowania

Jeśli pomimo wystarczającej ilości snu i odpoczynku nieustannie odczuwasz zmęczenie, to problemem może być nadmiar toksyn w organizmie. Dzieje się tak dlatego, że usuwanie nadmiaru toksyn jest bardzo męczące dla organizmu – poświęca na to całą energię, której nie starcza już do codziennego funkcjonowania.

#Częste zaparcia

Zdjęcie Czy twój organizm prawidłowo usuwa toksyny? 7 oznak, że tak nie jest #1

Zaparcia są oznaką gromadzenia się toksyn i odpadów w jelitach. Nawet jeśli jesz dużo błonnika i pijesz sporą ilość wody, nadmiar toksyn i tak może wywołać problemy trawienne.

#Nadmierne tycie

Często pomimo ćwiczeń i zmniejszenia ilości zjadanych kalorii nie możesz schudnąć to problem może leżeć w gospodarce hormonalnej, która jest wyjątkowo wrażliwa na działanie toksyn. Warto w tym przypadku udać się do endokrynologa na badania.

#Spadek koncentracji

Niemożność skupienia się i poświęcenia uwagi danej czynności również może być skutkiem nadmiaru toksyn w organizmie. Powodem tego jest między innymi fakt, że nadmiar toksyn uniemożliwia wchłanianie niezbędnych substancji w organizmie.

#Problemy z zasypianiem

Toksyny zmniejszają również wydzielanie hormonu o nazwie melatonina. Hormon ten odpowiada za zasypianie i mocny sen. Jeśli więc nie możesz zasnąć lub często budzisz się w nocy przyjrzyj się swojej diecie i stylowi życia.

#Wypryski

Zdjęcie Czy twój organizm prawidłowo usuwa toksyny? 7 oznak, że tak nie jest #2

Wypryski mogą być wynikiem hormonów, ale często wskazują również na nadmiar toksyn, których organizm pozbywa się między innymi przez skórę. Odstawienie słodyczy, fast foodów i nabiału na jakiś czas powinien pomóc ci uporać się z tym problemem. Ważne jest również picie dużej ilości wody.

#Jak wspomóc organizm w usuwaniu toksyn?

--Woda

Wodą jest tutaj niezwykle ważna. Aby wspomóc organizm konieczne jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

--Spirulina

Zdjęcie Czy twój organizm prawidłowo usuwa toksyny? 7 oznak, że tak nie jest #3

Spirulina to zmielone glony, które są źródłem niezwykle cennych mikroelementów. Doskonale oczyszczają również organizm. Zapach i smak spiruliny pozostawia wiele do życzenia, jednak warto ją stosować. Jeśli nie będziesz mogła się przemóc zastosuj spirulinę w tabletkach.

--Aktywność fizyczna

Podniesione tętno jest niezbędne do tego, aby nasz organizm usuwał toksyny. Nie są tutaj konieczne bardzo ciężkie ćwiczenia, ale choćby skakanie na skakance przez 20 minut każdego dnia.

--Dieta

Aby oczyścić organizm konieczne jest wyeliminowanie pożywienia, które zawiera toksyny. Zmniejsz ilość soli, tłuszczów nasyconych oraz cukru, które w dużych ilościach są dla organizmu toksyczne.