Poznaj 10 domowych sposobów na obniżenie ciśnienia

8 marca 2018 09:22
Poznaj 10 domowych sposobów na obniżenie ciśnienia

Nadciśnienie tętnicze dotyka coraz większej liczby osób. Pierwsze objawy zazwyczaj bagatelizujemy, a kiedy w końcu trafiamy do lekarza, okazuje się, że ciśnienie znacząco odbiega od normy.

Zmagając się z nadciśnieniem tętniczym należy pamiętać przede wszystkim o prawidłowej diecie. Niektóre produkty zbawiennie wpływają na kondycję organizmu, a regularnie spożywane skutecznie obniżają ciśnienie i zapobiegają zawałowi.

Jak więc obniżać ciśnienie domowymi sposobami?

#Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Wystarczy 30 minut spaceru dziennie, aby skutecznie obniżyć poziom ciśnienia tętniczego. Ruch na świeżym powietrzu dotlenia wszystkie komórki i wspomaga serce w pompowaniu krwi.

Zdjęcie Poznaj 10 domowych sposobów na obniżenie ciśnienia #1
fot. shutterstock

#Ograniczenie soli

Sól jest największym wrogie osób z nadciśnieniem. Norma dla osób zmagających się ze zbyt wysokim ciśnieniem to nie więcej niż pół łyżeczki dziennie.

#Większe spożycie czosnku

Codzienne spożywanie 1-2 ząbków czosnku obniża ciśnienie nawet o 10%, a tym samym w dużym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału. Korzyści z jedzenia czosnku jest jednak o wiele więcej: wspomaga odchudzanie, łagodzi infekcje, wzmacnia odporność i przyspiesza metabolizm.

#Stosowanie zamienników cukru

Nadmierne spożywanie cukru jest główną przyczyną otyłości i chorób z niej wynikających. Na szczęście na rynku istnieje wiele zdrowszych zamienników cukru, które warto stosować. Doskonałym wyborem będzie choćby miód, czy syrop z agawy.

Zdjęcie Poznaj 10 domowych sposobów na obniżenie ciśnienia #2
fot. shutterstock

#Spożywanie produktów bogatych w potas

Potas zmniejsza podatność na stres, a dzięki temu zapobiega również gwałtownym skokom ciśnienia. Osoby z nadciśnieniem nie powinny narażać się na silny stres i jak najczęściej się relaksować.

#Rzucenie palenia

Palenie papierosów w dużym stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego. Powoduje ono również pogorszenie kondycji, co utrudnia aktywność fizyczną.

#Utrzymywanie prawidłowej masy ciała

Osoby z nadwagą są o wiele bardziej narażone na wystąpienie nadciśnienia, niż osoby o prawidłowej masie ciała. Utrata nadwagi będzie wielką ulgą dla serca i układu krążenia, co poskutkuje dużo lepszym samopoczuciem i dodatkowa energią.

#Picie herbaty z hibiskusem

Herbata z hibiskusem, dzięki zawartości licznych antyoksydantów, doskonale reguluje ciśnienie krwi. Dodatkową zaletą jest również sama przerwa na herbatę i relaks w ciągu dnia, która uspokaja i koi nerwy.

Zdjęcie Poznaj 10 domowych sposobów na obniżenie ciśnienia #3
fot. shutterstock