Co mówi o Tobie długość Twoich włosów i uczesanie?

9 czerwca 2017 00:07
Co mówi o Tobie długość Twoich włosów i uczesanie?

Fizyczne cechy określają Cię bardziej, niż sobie wyobrażasz. Znaczenie ma umiejscowienie pieprzyków, długość palców, czy kolor oczu. Jakie sygnały do otoczenia wysyła Twoja fryzura? Przekonaj się!

Włosy długie

Zadbane, długie włosy to symbol kobiecości. Proste to klasa sama w sobie, a burza kręconych włosów do pasa sugeruje, że jesteś kusicielką. Poza seksapilem i elegancją długie włosy kojarzą się niekiedy z… niskim ilorazem inteligencji. To wynik niesprawiedliwego skojarzenia, że długowłosa, zadbana, seksowna kobieta będzie zapewne mało inteligentna.

Włosy do ramion

To chyba najpopularniejsza długość włosów. Ich posiadaczki odbierane są jako dziewczęce, romantyczne, szczególnie, kiedy włosy są lekko pofalowanie, a nie wyprostowane prostownicą. Półdługie włosy są modne, ale czy nie nudne? Pasują do każdego typu urody i są „bezpieczną opcją”.

Włosy krótkie

Krótka fryzura budzi sporo emocji! Jeśli masz krótkie włosy, czyli cięcia typu pixie, zadziorny shag, odważne asymetrie, albo nonszalanckie chop-chop, spotkasz się zapewne z dwiema skrajnymi opiniami. Dla jednych Twoje mocne, krótkie cięcie będzie uważane za „męskie”. Wtedy możesz być odbierana jako osoba z silnym charakterem, stanowcza, uparta, ekstrawagancka. Większość mężczyzn na pewno potwierdzi, że preferuje kobiety w długich włosach. Na pocieszenie pamiętaj, że dla części mężczyzn kobiety w krótkich włosach są bardzo pociągające i seksowne. Krótka fryzura odsłania i eksponuje szyję. Szyja wydaje się wtedy dłuższa, ładnie wydłuża się linia karku, uwydatnia się piękno ramion i zarys żuchwy.

Włosy „w kucyk”

Włosy związane w koński ogon, czy też kucyka wywołają skojarzenia z małą dziewczynką, osobą beztroską

Włosy „w kok”

Upięcie włosów w kok sprawi wrażenie stonowanej i pewnej siebie osoby.

Z grzywą

Posiadaczki grzywek odbierane są jako osoby nieśmiałe, skryte. Grzywka ma pomóc w ukryciu się przed światem, maskować kompleksy. Ale nowoczesna, krótka grzywka może nadać Ci pazura, podkreślić silną osobowość. Grzywka podkreśla również spojrzenie i nadaje Ci charakteru.

Zdjęcie Co mówi o Tobie długość Twoich włosów i uczesanie? #1
Fot. Shuterstock.com