Domowe sposoby na zdrowe włosy

28 września 2015 10:33
Domowe sposoby na zdrowe włosy

Sposób na zdrowe włosy

Na rynku istnieje spora ilość kosmetyków, które mają za zadanie pomóc nam w dbaniu o włosy i skórę głowy. Wiele z nich zawiera jednak nienaturalne składniki, które zamiast pomagać, po prostu obciążają włosy, przez co ich struktura może stawać się jeszcze bardziej zniszczona. Co więcej, mogą one zawierać takie środki, które będą powodować wysuszanie się skóry głowy, a co za tym idzie – również łupież. Jednak jest kilka domowych sposobów, które są w stanie pomóc nam w troszczeniu się o włosy.

Jeśli chcesz wzmocnić strukturę swoich włosów, możesz przygotować maseczkę z drożdży. Prócz wspomnianych już drożdży (pół opakowania), potrzebujesz jeszcze 2 łyżek mleka. Obydwa składniki wrzucasz do garnuszka i podgrzewasz do momentu, w którym stworzą gęsty płyn. Następnie musisz nałożyć papkę na włosy, przykryć przezroczystą folią oraz zawinąć ręcznikiem. Jeśli zdecydujesz się na nałożenie specyfiku w trakcie gorącej kąpieli, możesz zrezygnować z folii. Maseczkę należy mieć na włosach przez około pół godziny.

Innym wartym uwagi kosmetykiem do włosów domowej roboty jest zmieszanie soku z połowy cytryny z dwiema łyżkami wody oraz taką samą ilością oliwy z oliwek. Tak przygotowana mikstura, po wtarciu w skórę głowy i pozostawieniu na około pół godziny, będzie nam pomocna w walce z wciąż powracającym łupieżem.

Wiele z naturalnych produktów, które na co dzień mamy w naszych kuchniach, może stać się środkami kosmetycznymi, które pomogą nam rozwiązać problemy związane z włosami. Warto zapoznać się z ich działaniem, bo często są o wiele bezpieczniejsze dla naszych włosów niż część środków chemicznych.

Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby to proszę zostawcie komentarz pod artykułem.