Jak PRAWIDŁOWO prostować włosy?

30 stycznia 2016 16:00
Jak PRAWIDŁOWO prostować włosy?

Jak prawidłowo prostować włosy?

Piękne, proste i lśniące włosy są marzeniem większości kobiet. Wiele z nas chciałoby się pochwalić naprawdę zdrowymi, pięknie wyglądającymi prostymi włosami. Jednak nieumiejętne korzystanie z prostownicy powoduje, że zamiast fryzury jak z reklamy, mamy zmatowiałe i wysuszone włosy. Jednak nie musisz rezygnować z korzystania ze swojej prostownicy! Dobry sprzęt i przestrzeganie kilku prostych zasad, pomoże Ci podczas odpowiedniego prostowania włosów bez konsekwencji w postaci utraconej witalności i przesuszonych końcówek. Oto kilka prostych rad, które pomogą Ci we właściwym prostowaniu włosów.

Po pierwsze – sprzęt. I tu wcale nie chodzi o to, byś kupiła najdroższą prostownicę z najwyższej półki z nieskończoną ilością dodatkowych opcji. Choć oczywiście dobrej jakości prostownica jest w stanie szybciej prostować włosy. Jednak jeśli decydujesz się na zakup takiego sprzętu, zwróć uwagę na płytki – prostownica z ceramicznymi płytkami pomoże Ci dobrze zadbać o włosy, ponieważ tego typu płytki pozwolą na to, by delikatnie przesuwać urządzenie po włosach. Zwróć też uwagę na to , na jakich włosach wybrany przez Ciebie rodzaj prostownicy powinien być stosowany. Jeśli kupujesz prostownicę, którą używa się na suchych włosach, nigdy nie stosuj jej przed wysuszeniem włosów. To może bardzo mocno uszkodzić włosy, pozbawić je blasku, a także bardzo mocno wysuszyć.

By we właściwy sposób wyprostować włosy, możesz podejrzeć podczas pracy swoją fryzjerkę! Zwróć uwagę na to, że dzieli ona Twoje włosy na pasma i po kolei prostuje każde z nich, zaczynając od tyłu głowy, od włosów znajdujących się najbliżej karku. Następnie sukcesywnie kieruje się w górę. Robi to delikatnie, nie szarpiąc włosów, lecz rozczesując je dokładnie przed użyciem prostownicy. To pozwala na dokładne wyprostowanie wszystkich włosów. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoje włosy były naprawdę dokładnie wyprostowane, dziel je na pasma o szerokości około trzech centymetrów. Warto też zastosować środki, które będą w stanie chronić włosy przed zbytnim przegrzaniem.

Aby na włosach nie pojawiały się tak zwane „schodki” musisz każde pasmo prostować jednym, płynnym ruchem. Jeśli się zatrzymasz, najprawdopodobniej będzie to widoczne na włosach. Zwróć również uwagę na to, by każde pasmo chwytać prostownicą jak najbliżej głosy, by nie było sytuacji, że tuż u nasady będą one napuszone – może to po prostu źle wyglądać. Rób to jednak uważnie, inaczej możesz się poparzyć.

Jeśli będziesz już mieć wprawę w prostowaniu, jest jeszcze jeden mały trik, który pomoże Ci sprawić, że Twoja fryzura będzie doskonale gładka. Będziesz potrzebowała do tego grzebienia z gęsto ułożonymi ząbkami. Podczas prostowania włosów przed prostownicą musisz prowadzić grzebyk tak, by na gładko rozczesywał włosy. W ten sposób będziesz w stanie osiągnąć naprawdę bardzo gładką fryzurę, ale jeśli nie czujesz się jeszcze pewnie przy posługiwaniu się prostownicą, nie próbuj tego robić. Może skończyć to w najlepszym wypadku brzydko wyprostujesz włosy, w najgorszym – możesz się poparzyć. Nie martw się jednak – praktyka czyni mistrza!