Szybkie sposoby na pozbycie się zmechaceń z ubrań

26 maja 2017 13:02
Szybkie sposoby na pozbycie się zmechaceń z ubrań

Zmechacone ubrania doprowadzają Cię do szału? Pozbądź się tych kłaczków. Nie musisz kupować golarki do ubrań. Mamy tanie, domowe i sprawdzone sposoby na usunięcie dzianinowych kulek!

#1. Pumeks i rajstopy
Owiń pumeks w rajstopy lub pończochę i energicznie, ale nie mocno wyczesuj z ubrania zmechacone włókna. Rób to

#2. Pumeks i rolka do ubrań
Nie masz w domu rajstop, które mogłabyś „poświęcić” na pozbycie się zmechaceń? Może masz zwykłą rolkę do ubrań? Pocieraj pumeksem miejsce z kulkami na ubraniu. Wyczesz kłaczki i połóż je na stole. Przejedź po nich rolką do ubrań. Taśma zbierze włókna a Ty możesz założyć odświeżony sweter lub bluzkę.

#3. Wałek do włosów na rzepy
Może masz w domu wałki do włosów. Sprawdź, czy masz takie na rzepy. Rozciągnij zmechacony fragment materiału na płaskiej powierzchni. Przyłóż wałek do ubrania. Roluj wałkiem w górę i w dół, aż zbierzesz wszystkie kłaczki. Potem oczyść wałek.

Zdjęcie Szybkie sposoby na pozbycie się zmechaceń z ubrań #1
Fot. Pixabay.com

#4. Jednorazowa maszynka do golenia
Ogol sweter na sucho. Tak! Rozłóż ubranie na płasko i użyj jednorazowej maszynki do ogolenia dzianinowych kulek. Maszynka nie musi być bardzo ostra. Uważaj, żeby podczas „zabiegu” nie przeciąć włókien. Pamiętaj też, że golenie tkanin szybko tępi ostrza. Możesz zachować sobie tę jedną maszynkę do golenia zmechaconych ubrań.

Zdjęcie Szybkie sposoby na pozbycie się zmechaceń z ubrań #2
Fot. Pexels.com