Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta

20 lipca 2018 15:06
Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta

Mark Zuckerberg, ale nie tylko on, nosi praktycznie każdego dnia takie same ubrania. Ma zawsze podobne spodnie i t-shirt. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego?

Zdjęcie Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta #1

Nie trzeba podejmować nic nieznaczących decyzji

Wizerunek osób publicznych jest dla większości z nich bardzo ważny. Wiąże się to z codziennym podejmowaniem szeregu decyzji, pt. co założyć, czy na pewno jest to na topie, jak będę w tym wyglądać. Z tego względu wiele współczesnych ikon po prostu ma kilka kompletów identycznych ubrań. Dzięki temu nie muszą skupiać się na ubraniach, a jedynie na rzeczach naprawdę istotnych.

Mniejszy stres

Mathilda Kahl, dyrektor artystyczny z Nowego Jorku nosi każdego dnia taki sam zestaw ubrań. Tłumaczy to tym, że dzięki temu nigdy nie stresuje się tym, czy wygląda stosownie i ładnie. Czarne spodnie i biała koszula pasują do każdej sytuacji i podkreślają profesjonalizm. Mathilda nie chce się codziennie stresować dobraniem innego stroju.

Osobowość

Noszenie zawsze podobnych ubrań sprawia, że zaczynają one łączyć się z osobowością osoby, która je nosi. Dobrym przykładem był Steve Jobs i jego golf. Tak samo postępuje Mark Zuckerberg. Jego styl ubierania bardzo mocno związany jest z osobowością jaką posiada, lub jaką chciałby, abyśmy myśleli, że posiada. Jego styl jest skromny, nieoficjalny i bardzo przystępny. Jednym słowem nie chce uchodzić on za osobę z wyższych sfer.

Zdjęcie Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta #2

Mniej obowiązków

Dużą ilość ubrań trzeba kompletować, prać i prasować. Kiedy mamy kilka wersji takiej samej stylizacji wiele czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Dzięki temu możemy skupić się na tym, co jest naprawdę istotne.

Brak skojarzeń

Osoby takie jak Mark Zuckerberg chcą być kojarzeni tylko ze swoim produktem i marką. Nie chcą znajdować się w rubryce modowej i plotkarskiej. Dlatego nie dają nikomu powodu do komentowania ich stylu.