Jak szybko wysuszyć pranie bez suszarki bębnowej? GENIALNY TRIK!

14 maja 2018 13:28
Jak szybko wysuszyć pranie bez suszarki bębnowej? GENIALNY TRIK!

Zdarza ci się zaplanować dokładnie co włożysz na dane wyjście, a kilka godzin przed wyjściem okazuje się, że rzeczy te przydałoby się wyprać? Zwykłe wypranie i rozwieszenie ubrania na suszarce niestety nie jest najlepszą opcją – pranie nie wyschnie w kilka godzin. Istnieje jednak świetny sposób na szybsze wysuszenie prania. Potrzebujesz do tego jedynie zwykłej pralki, którą na pewno masz w domu.

Jeśli chcesz wyprać ubranie i szybko je wysuszyć musisz podjąć dwa kroki.

Zdjęcie Jak szybko wysuszyć pranie bez suszarki bębnowej? GENIALNY TRIK! #1

#Pranie

Jeśli ubrania te nie są bardzo zabrudzone, ale wymagają delikatnego odświeżenia, ustaw pralkę na najkrócej trwający cykl. Większość pralek posiada dzisiaj cykl EKO, który trwa krótko i zużywa mniej wody o niższej temperaturze.

#Suszenie

Po zakończonym praniu nie wywieszaj ubrań. Zamiast tego pozostaw je w pralce i włóż do niej duży suchy ręcznik. Ustaw pralkę na wirowanie na mocnych obrotach. Duża część wilgoci z prania odwiruje, a resztę wchłonie włożony do pralki suchy ręcznik. Czynność możesz powtórzyć, jeśli pranie wciąż jest wilgotne.

Po takim zabiegu pranie powinno być całkowicie suche. Jeśli jednak jest na nim jeszcze odrobina wilgoci – użyj żelazka. Ciepło żelazka sprawi, że resztki wilgoci szybko odparują, a przy okazji będziesz mieć już prasowanie z głowy.

#Istnieje jeszcze inny trik, który warto wypruwać – zamrażanie

Zdjęcie Jak szybko wysuszyć pranie bez suszarki bębnowej? GENIALNY TRIK! #2

Po wypraniu ubrań włóż je mokre do zamrażarki. Woda znajdująca się w tkaninach przejdzie w lód, a następnie od razu w stan gazowy, ponieważ zimne powietrze w zamrażarce jest bardzo suche. Po ok. 2 godzinach wyjmij ubrania i wyprasuj je żelazkiem.