4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami

11 października 2017 10:51
4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami

Worki i cienie pod oczami dodają nam lat i powodują, że wyglądamy na zmęczone lub chore. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest nadmiar toksyn w organizmie, zakwaszenie organizmu i zmęczenie. Co zrobić, aby się ich pozbyć?

#Ziemniaki

Skrobia ziemniaczana ma doskonałe właściwości rozjaśniające skórę. Dodatkowo, witamina C i inne składniki zawarte w surowych ziemniakach zmniejszają opuchliznę. Weź dwa plastry ziemniaka i włóż je do lodówki na 5-10 minut. Następnie nałóż je na oczy i pozostaw na 15 minut.

Zdjęcie 4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami #1
Źródło: http://howrid.com/home-remedies/itchy-eyes-treatment/

#Ogórek

Ogórek również wybiela skórę i ma doskonałe właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają opuchliznę. Schłodzonego świeżego ogórka pokrój w plastry i przyłóż do zamkniętych powiek. Co 2-3 minuty zmieniaj plasterki na nowe. Rób tak przez 20 minut.

Zdjęcie 4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami #2
fot. shutterstock

#Zielona herbata

Zielona herbatę stosuj wewnętrznie i zewnętrznie. Dzięki codziennemu piciu zielonej herbaty usuniesz nadmiar wody z organizmu oraz pozbędziesz się toksyn, dzięki czemu zapobiegniesz powstawaniu worków pod oczami. Możesz również zwilżyć gorącą wodą dwie torebki zielonej herbaty i zrobić z nich okład na oczy, który powinnaś trzymać przez ok. 15 minut.

#Krowie mleko

Doskonałym sposobem na usuwanie cieni i worków pod oczami jest również krowie mleko. Schłodź mleko w lodówce, a następnie zamocz z nim dwa płatki kosmetyczne. Umieść je na oczach i pozostaw na 15 minut.

Zdjęcie 4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami #3
fot. shutterstock

Przydatne wskazówki:

#Pij codziennie dwa litry wody – dobrze nawodniony organizm lepiej się regeneruje podczas snu i oczyszcza z toksyn.

#Jedz moczopędne produkty, takie jak szparagi i zielna herbata.

#Nie pocieraj oczu – powoduje to zanieczyszczenie kanałów łzowych, które również powodują opuchliznę.

#Wysypiaj się.

#Zwiększ aktywność fizyczną.

Zdjęcie 4 najlepsze sposoby na pozbycie się worków pod oczami #4
Źródło: http://fithacker.ru/articles/izuchite-luchshie-estestvennyie-sposobyi-udaleniya-temnyih-krugov-i-meshkov-pod-glazami/