Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY!

17 czerwca 2017 21:39
Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY!

Oprócz tego, że cytryna zawiera sporą dawkę witaminy C i wiele innych cennych substancji - warto wiedzieć do czego można jeszcze ją wykorzystać!


URODA

Leczy trądzik – kwas cytrynowy przyspiesza gojenie się ran, działa bakteriobójczo, smarując sokiem twarz przyczyniamy się do poprawy kondycji naszej cery.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #1
fot.shutterstock

Rozjaśnia przebarwienia – aby pozbyć się przebarwień na skórze, należy przez kilka tygodni nacierać przebarwienia wacikiem nasączonym sokiem z cytryny.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #2
fot.shutterstock

Przyspiesza porost włosów – wcieraj sok z cytryny w skórę głowy, a pobudzisz cebulki włosów. Nanieś odrobinę soku na włosy i wykonuj przez kilka minut masaż głowy. Następnie umyj włosy jak zawsze.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #3
fot.shutterstock

Dba o dziąsła – płucz jamę ustną sokiem z cytryny, a Twoje dziąsła będą zdrowsze i przestaną krwawić. Dodatkowo poprawi to zapach z Twoich ust.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #4
fot.shutterstock

DOM

Odświeżacz powietrza – rozłóż na talerzyku cytrynę pokrojoną w plasterki. To skuteczny sposób na pozbycie się przykrego zapachu np. po przyrządzaniu ryby itp.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #5
fot.shutterstock

Środek czyszczący – sok cytrynowy bez problemu pomoże doczyścić: szyby, kabiny prysznicowe, armaturę łazienkową, zlew, a także srebro i miedź.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #6
fot.shutterstock

KUCHNIA

Odświeża sałatę – jeżeli sałata, szpinak itp. wygląda na nieświeży to do miski z wodą wlej odrobinę soku z cytryny i umieść w niej warzywa. Po kilkunastu minutach sałata odzyska świeżość.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #7
fot.shutterstock

Działa konserwująco – jeżeli nie chcesz aby owoce takie jak jabłka czy banany po pokrojeniu zaczęły robić się ciemne to koniecznie pokrop je sokiem z cytryny. Dzięki temu zatrzymasz proces utleniania i owoce będą mogły stać na stole przez kilka godzin w nienaruszonym stanie.

Zdjęcie Poznaj niezwykłe zastosowania SOKU Z CYTRYNY! #8
fot.shutterstock