Cebula – poznaj jej 11 niezwykłych zastosowań

5 lipca 2018 19:53
Cebula – poznaj jej 11 niezwykłych zastosowań

Cebula jest bardzo popularnym w Polsce i na całym świecie warzywem. Jej aromat i smak podkreśla wiele potraw. Cebula posiada jednak o wiele więcej zastosowań. Z powodzeniem wyleczysz z jej pomocą wiele chorób.

Plaster na wydzielinę z płuc

Obierz cebulę, zmiażdż ją na papkę i dodaj łyżkę oleju kokosowego. Wymieszaj wszystko razem i nałóż papkę na klatkę piersiową. Przykryj wszystko gazą lub bawełnianym ręcznikiem i pozostaw na kilka godzin. Tak przygotowany plaster rozrzedzi wydzielinę i z łatwością ją odkrztusisz.

Syrop z cebuli na kaszel

Obierz cebulę i pokrój ją w plasterki. Przełóż do słoika i dodaj 4-5 łyżeczek cukru. Poczekaj ok. 5 godzin, aż cebula puści soki. Następnie odcedź płyn i pij go 2 razy dziennie po 1 łyżce.

Gorączka

Zdjęcie Cebula – poznaj jej 11 niezwykłych zastosowań #1

Wysoka gorączkę możesz obniżyć za pomocą cebuli oraz oleju kokosowego. Posmaruj spód stóp olejem kokosowym i przyklej do nich plastry cebuli. Wszystko możesz zabezpieczyć wkładając skarpetki. Najlepiej wykonać to wieczorem i pójść od razu do łóżka. Rano zdejmij skarpetki, a wieczorem powtórz zabieg.

Oczyszczanie powietrza

Cebula doskonale oczyszcza powietrze z bakterii i zanieczyszczeń. Wystarczy pokroić dwie cebule w plastry i umieścić je w pomieszczeniu na talerzyku. Po kilku godzinach powietrze w pokoju będzie dużo czystsze.

Infekcja ucha

Cebulę posiekaj na małe kawałki i umieść w bawełnianym woreczku. Przyłóż woreczek do ucha i zabezpiecz za pomocą bandaża. Tak przygotowany opatrunek przyspieszy leczenie infekcji ucha.

Kolka dziecięca

Pokrój obraną cebulę w kostkę i ugotuj ją w 2 szklankach wody. Kiedy woda ostygnie daj dziecku łyżeczkę płynu do wypicia co godzinę, aż kolka ustanie.

Ból gardła

Tak przygotowanym sokiem możesz również płukać gardło w przypadku infekcji. Nie jest to przyjemne, jednak bardzo skuteczne.

Ukąszenia

Zdjęcie Cebula – poznaj jej 11 niezwykłych zastosowań #2

Na piekące i swędzące ukąszenia warto zastosować cebulę. Złagodzi ona stan zapalny. Wystarczy przyłożyć plasterek cebuli w miejsce ukąszenia owada.

Wymioty i nudności

Cebulę należy obrać i zetrzeć na tarce. Następnie odcisnąć od cebuli sok i dodać 2 łyżeczki soku z cebuli do herbaty. Taka herbata z pewnością złagodzi nudności, wymioty i złe samopoczucie.