Czego unikać w McDonald's? 5 najbardziej niezdrowych produktów

27 grudnia 2017 08:25
Czego unikać w McDonald's? 5 najbardziej niezdrowych produktów

Zdarza ci się czasem zajrzeć do McDonalds? Każdemu się zdarza. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre produktu, które można tam znaleźć są dużo bardziej niezdrowe i kaloryczne, niż inne. Czego więc unikać?

#Podwójne dodatki

Zdjęcie Czego unikać w McDonald's? 5 najbardziej niezdrowych produktów #1
fot. shutterstock

Kanapka z podwójnym serem, podwójnym bekonem i sosami? Lepiej odpuścić. Jeśli musisz zjeść coś na szybko w McDonalds, wybierz najmniej skomplikowaną opcję. Każdy dodatek zawiera sporo kalorii.

#Shake

Zdjęcie Czego unikać w McDonald's? 5 najbardziej niezdrowych produktów #2
fot. shutterstock

Shake najbardziej napakowany jest cukrem i tłuszczem. Nie powinien on więc stanowić deseru po posiłku, ale ewentualne osobny posiłek. Zawiera on aż 850 kcal (duży). Warto więc przemyśleć rozmiar shake’a i postawić na ten najmniejszy.

#Duży zestaw śniadaniowy

Połączenie kanapki ze smażonym kurczakiem, jajecznicą, bekonem, do tego placki ziemniaczanie? Brzmi jak wymarzone śniadanie. Jednak taka porcja zawiera o wiele więcej kalorii, niż powinniśmy spożywać rano – 750. Do tego ilość niezdrowego tłuszczu przekracza wszelkie normy.

#McNuggets

Każdy kawałek kurczaka zawiera panierkę nasączoną niezdrowym i bardzo kalorycznym tłuszczem. 20 kawałeczków kurczaka to jakieś 900 kalorii.

#Naleśniki

Zdjęcie Czego unikać w McDonald's? 5 najbardziej niezdrowych produktów #3
fot. shutterstock

W śniadaniowej ofercie często znajdziemy również naleśniki. Ta smaczna przekąska zawiera o wiele więcej tłuszczu niż naleśniki przygotowywane w domu. Cały zestaw śniadaniowy + dodatkowe dwa naleśniki to aż 1400 kcal.