Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami

27 grudnia 2017 08:24
Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami

Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami

Modne, piękne kolory szminek wyglądają źle, kiedy nałożymy je na suche, spierzchnięte usta. Aby makijaż wyglądał doskonale, usta muszą być nawilżone, miękkie i gładkie. Zimą jednak ciężko utrzymać usta w dobrej kondycji. Jeśli jednak będziesz przestrzegać tych prostych wskazówek, zapomnisz o spierzchniętych ustach.

Zdjęcie Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami #1
fot. shutterstock

#Peeling

W dbaniu o usta zimą, najważniejsze jest złuszczanie martwego, suchego naskórka. W tym celu możesz skorzystać z domowego peelingu cukrowego. Wymieszaj łyżeczkę cukru z odrobiną oleju kokosowego (lub innego) i tak przygotowaną mieszanką masuj usta przed 30 sekund. Innym sposobem może być również użycie szczoteczki do zębów. Zwilż ją wodą i masuj usta okrężnymi ruchami.

#Pielęgnacja

Po wykonanym peelingu nakładaj na usta balsamy nawilżające z witaminą E lub sięgnij po najzwyklejsza wazelinę. To przyspieszy regenerację ust i staną się one miękkie i gładkie. Gotowe do nałożenia na niej ulubionej szminki.

#Ochrona

Zdjęcie Jak zadbać o usta zimą? Koniec ze spierzchniętymi ustami #2
fot. shutterstock

W okresie jesienno-zimowym konieczna jest ochrona ust przed zimnem i wiatrem. W tym celu warto stosować wcześniej wspomnianą wazelinę, lub sięgnąć po pomadki ochronne.