Dlaczego drżą ci dłonie? Kilka możliwych przyczyn

23 grudnia 2017 17:17
Dlaczego drżą ci dłonie? Kilka możliwych przyczyn

Każdemu z nas zdarzył się taki dzień, w którym mieliśmy trudność z robieniem precyzyjnych rzeczy, ponieważ nasze dłonie zbyt mocno drżały. Zazwyczaj, kiedy trzęsą nam się ręce nie zwracamy na to uwagi. Jednak kiedy problem się utrzymuje dłużej, warto poznać przyczynę tej dolegliwości.

Jakie są możliwe przyczyny drżenia dłoni?

Zdjęcie Dlaczego drżą ci dłonie? Kilka możliwych przyczyn #1
fot. shutterstock

#Zbyt duża ilość kofeiny

Przedawkowanie kofeiny skutkuje drżeniem rąk, bólem głowy i nudnościami. Wszystko z powodu tego, że kofeina pobudza układ nerwowy. Jej nadmiar więc jest bardzo szkodliwy i nasz organizm reaguje w adekwatny sposób.

Zdjęcie Dlaczego drżą ci dłonie? Kilka możliwych przyczyn #2
fot. shutterstock

#Alkohol i tytoń

Ręce trzęsą się również dzień po zakrapianej imprezie. Dzieje się tak dlatego, że organizm jest odwodniony i wypłukane są witaminy i minerały. Osoby, które rzucają palenie również mogą zmagać się z drżeniem rąk.

#Niedobór magnezu

Magnez zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych, dlatego jego niedobór negatywnie wpływa na ten właśnie układ. Często może to objawiać się przewlekłym stresem, skurczami, problemami z zasypianiem i drżeniem rąk.

#Leki

Zdjęcie Dlaczego drżą ci dłonie? Kilka możliwych przyczyn #3fot. shutterstock

Również przyjmowanie niektórych leków może sprawiać, że dłonie się trzęsą. Jeśli dotknął cię ten problem, przeczytaj ulotki leków, które ostatnio zażywałaś i upewnij się, czy w skutkach ubocznych nie wymieniono drżenia rąk.

#Tarczyca

Drżenie rąk może być również jednym ze skutków nadczynności tarczycy. Towarzyszyć temu może nerwowość, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, niepokój, wzmożona potliwość, wypadanie włosów, chudnięcie i uderzenia gorąca.