6 problemów z kondycją włosów oraz ich przyczyny

15 grudnia 2017 12:47
6 problemów z kondycją włosów oraz ich przyczyny

Włosy dla kobiet są niezwykle istotne. Lubimy o nie dbać i chcemy, aby były zawsze piękne i zdrowie. Istnieje jednak wiele problemów związanych z włosami, takich jak przetłuszczanie, wypadanie, czy siwienie. W artykule znajdziesz przyczyny 6 najpopularniejszych problemów związanych z włosami.

#Przedwczesne siwienie

Zdjęcie 6 problemów z kondycją włosów oraz ich przyczyny #1
fot. shutterstock

Jeśli jesteś w dość młodym wieku, a mimo to pojawia się na twojej głowie coraz więcej siwych włosów, warto zbadać poziom biotyny, cynku, witaminy B5 oraz kwasu foliowego. Niedobór tych substancji wpływa na mniejszą pigmentację włosów.

#Suche włosy

Przesuszone włosy mogą mieć dwie przyczyny. Albo taka już ich uroda – z natury są one wysokoporowate i szybko tracą wilgoć. Albo w Twojej diecie brakuje kwasów omega 3, witaminy A lub cynku.

#Tłuste włosy

Jeśli występuje odwrotny problem, czyli Twoje włosy się przetłuszczają, upewnij się w pierwszej kolejności, czy w Twojej diecie nie brakuje witaminy B2. Najwięcej tej witaminy znajduje się w produktach zbożowych, mleku, twarogu, jogurcie, jajkach i mięsie.

#Nadmierne wypadanie włosów

Zdjęcie 6 problemów z kondycją włosów oraz ich przyczyny #2
fot. shutterstock

Za wypadanie i słaby wzrost włosów odpowiada w dużej mierze biotyna, a dokładniej jej niedobór. Suplementacja tą witaminą daje bardzo dobre rezultaty. Jednak za wypadanie włosów odpowiada często również ogólny niedobór witamin i minerałów.

#Powolny porost włosów

Jeśli twoje włosy rosną powoli, to musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie. Czy zawsze tak było, czy włosy przestały rosnąć w jakimś momencie twojego życia. Jeżeli od zawsze zmagasz się z powolnym porostem włosów, możesz jedynie wspomóc się suplementacją, np. biotyną. Jeśli jednak od jakoś czasu dotyczy cię ten problem, warto zbadać poziom witaminy D, ponieważ to jej niedostateczna ilość w organizmie może być tego przyczyną.

Zdjęcie 6 problemów z kondycją włosów oraz ich przyczyny #3
fot. shutterstock