Zobacz, co stanie się z twoim organizmem, jeśli zrezygnujesz z cukru na miesiąc!

15 grudnia 2017 12:47
Zobacz, co stanie się z twoim organizmem, jeśli zrezygnujesz z cukru na miesiąc!

Cukier jest w naszej diecie wszechobecny. Coraz więcej znajdujemy go w gotowych produktach, sosach ze słoika, przekąskach (nawet tych słonych). Aby całkowicie wyeliminować go z diety potrzeba dużo samodyscypliny, czasu i wiedzy o produktach.

Zdjęcie Zobacz, co stanie się z twoim organizmem, jeśli zrezygnujesz z cukru na miesiąc! #1
fot. shutterstock

Warto więc zacząć od wyeliminowania cukru, który sami dodajemy do naszej diety. Zrezygnuj ze słodyczy (wszystkich), słodkich napojów gazowanych, soków owocowych z kartonu, ciast i tortów oraz słodzenia kawy i herbaty. Dzięki temu, już po kilku dniach zauważysz wielką różnicę w samopoczuciu i w centymetrach w pasie. A po miesiącu? Oto korzyści, jakie spotkają cię po miesiącu od odstawienia cukru:

#Lepsza jakość snu

Nadmiar cukru we krwi wpływa negatywnie na jakość snu. Skoki cukru w ciągu dnia nie pozwalają nam się wyspać w nocy.

#Młodsza skóra

Cukier negatywnie wpływa również na kolagen i elastynę. Te dwa budulce odpowiadają za jędrność i młody wygląd skóry. Jeśli odstawisz cukier, wspomożesz produkcję tych białek i w dużym stopniu poprawisz wygląd swojej skóry.

#Zmniejszysz obwód w pasie

Nie tylko dzięki temu, że zrzucisz zbędne kilogramy, ale również dzięki temu, że jelita zaczną oczyszczać się ze złogów i zmniejszą swoją objętość. Cukier utrudnia trawienie i powoduje gromadzenie się zanieczyszczeń w jelitach.

#Unikniesz podjadania

Słodkie przekąski tylko napędzają apetyt. Zbilansowane posiłki i odstawienie cukru ustabilizuje poziom cukru we krwi i nie będziesz mieć ochoty na podjadanie.

#Zyskasz dodatkową energię

Cukier powoduje gwałtowne skoki energii, a następnie szybki jej spadek. Czujemy się wtedy senni, zmęczeni i rozkojarzeni. Stabilny poziom cukru we krwi sprawi, że energia będzie utrzymywać się na stałym poziomie.

Zdjęcie Zobacz, co stanie się z twoim organizmem, jeśli zrezygnujesz z cukru na miesiąc! #2
fot. shutterstock