Poznaj ćwiczenia, które uwolnią cię od bólu pleców. Wystarczy 1 minuta dziennie! [VIDEO]

15 grudnia 2017 12:46
Poznaj ćwiczenia, które uwolnią cię od bólu pleców. Wystarczy 1 minuta dziennie! [VIDEO]

Coraz więcej osób ma pracę siedzącą. Coraz więcej osób również spędza swój wolny czas w pozycji siedzącej. Niestety, nasze ciała nie są przystosowane do takiej pozycji. Przez to nasz kręgosłup i mięśnie słabną, co powoduje ból, nieprawidłową postawę, a nawet zmianę całej sylwetki.

Kiedy pojawia się ból, większość z nas sięga po leki przeciwbólowe, ponieważ wydaje nam się, że to najszybsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się dolegliwości. Kiedy wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, bo już nie boli, tak naprawdę nasz kręgosłup i mięśnie wciąż słabną.

Zdjęcie Poznaj ćwiczenia, które uwolnią cię od bólu pleców. Wystarczy 1 minuta dziennie! [VIDEO] #1
fot. shutterstock

Jak więc pozbyć się bólu w naturalny sposób, a jednocześnie poprawić kondycję ciała?

Z pomocą przychodzą nam specjalne opracowane ćwiczenia rozciągające odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Na te ćwiczenia wystarczy poświęcić minutę dziennie (jeśli masz ochotę, możesz wykonywać je kilka razy dziennie). Dodatkowo są one proste w wykonaniu, a przede wszystkim skuteczne.

Wszystkie ćwiczenia znajdziesz na filmiku poniżej.

#Ćwiczenie 1.

Stań za oparciem krzesła, oprzyj się o nie rękoma i unoś jedną z nóg w tył. Trzymaj wyprostowaną pozycję. Nogę unieś 10 razy, a następnie zmień stronę.

#Ćwiczenie 2.

Połóż się na plecach, unieś nogi i zegnij je pod kątem 90 stopni. Następnie przyciągaj kolana do klatki piersiowej i wracaj do pozycji wyjściowej. Zrób tak 10 razy.

#Ćwiczenie 3.

Zdjęcie Poznaj ćwiczenia, które uwolnią cię od bólu pleców. Wystarczy 1 minuta dziennie! [VIDEO] #2
fot. shutterstock

W klęku podpartym prostuj nogę tak, aby znalazła się w linii prostej z całym ciałem. W takiej pozycji wytrzymaj 5 sekund. Powtórz 2 razy na każdą z nóg.