Jak NIE składać życzeń w święta Bożego Narodzenia?

8 grudnia 2017 10:56
Jak NIE składać życzeń w święta Bożego Narodzenia?

Składanie życzeń w Boże Narodzenie wydaje się czymś zwyczajnym i mało skomplikowanym. W rzeczywistości wiele osób ma jednak z tym problem. Można odnieść wrażenie, że nie bardzo lubimy to robić. A przecież podczas świąt najważniejsze są właśnie emocje.

Zdjęcie Jak NIE składać życzeń w święta Bożego Narodzenia? #1
fot. shutterstock

#Czego nie mówić podczas składania życzeń?

-Życzenia od niechcenia. Nie ma nic gorszego niż usłyszeć z ust bliskiej osoby wymuszone, nieprzemyślane, jednym słowem - byle jakie życzenia. Życzenia powinny być spersonalizowane, skierowane tylko do danej osoby i uwzględniające jej potrzeby, plany, marzenia i charakter.

-Unikajmy również zbyt intymnych życzeń. Nie życzmy bezdzietnej parze gromadki dzieci (może ktoś się stara, a nie może?), a samotnej osobie „obyś w końcu znalazła sobie jakiegoś przystojnego kawalera”.

-Nie należy również życzyć komuś sukcesów w formie: „obyś w końcu zaczął normalnie zarabiać”, „obyś w końcu ogarnął swoje życie i przestał balować”. Każdy sam wybiera sobie styl życia i nie należy wciskać na siłę swojego punktu widzenia.

#Formy składania życzeń

Zdjęcie Jak NIE składać życzeń w święta Bożego Narodzenia? #2
fot. shutterstock

Życzenia najlepiej składać osobiście. Kiedy jednak nie mamy takiej możliwości, bez obaw możemy wysłać życzenia mailem, czy sms, a najlepiej wysłać kartkę świąteczną. Pamiętajmy o tym, aby życzenia nie były zbyt krótkie i nie zawierały gotowych wierszyków i rymowanek. Takie życzenia nie zrobią na nikim wrażenia.

#Jak składać życzenia?

-W obu przypadkach – osobiste, lub mailowe/sms składanie życzeń powinno być jak najbardziej spersonalizowane. Gotowe skopiowane życzenia i wierszyki nie niosą ze sobą żadnego ładunku emocjonalnego.

-Przemyśl to, co chcesz komuś powiedzieć. Zwróć uwagę na jego potrzeby i charakter. Przygotuj życzenia dla każdej bliskiej osoby oddzielnie. W ten sposób pokażesz, że zależy ci na danej osobie i naprawdę chcesz dla niej wszystkiego, czego sobie zapragnie.