7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne

6 grudnia 2017 20:28
7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, jeśli chcemy zachować sprawność fizyczną, uniknąć chorób i zapobiec przedwczesnemu starzeniu. Jednak te zdrowe i najbardziej lansowane w mediach produkty nie należą do najtańszych i niejednokrotnie trzeba obskoczyć kilka sklepów, aby je dostać.

Jednak znając ich właściwości odżywcze, z łatwością zastąpisz je równie zdrowymi produktami, które są o wiele tańsze i kupisz je w każdym warzywniaku.

#Czym zastąpić awokado?

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #1
fot. shutterstock

Awokado doceniane jest zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz sporej dawki błonnika. Podobne składniki dostarczysz organizmowi jedząc surówkę z marchewki z dodatkiem oliwy z oliwek. Dodatkowo, taka surówka doskonale sprawdza się jako dodatek do obiadu.

#Czym zastąpić komosę ryżową?

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #2
fot. shutterstock

Smak komosy ryżowej nie każdemu przypada do gusty. Jednak nic straconego. Podobne wartości odżywcze ma kasza gryczana, jaglana i jęczmienna. Dostarczają tyle samo witamin i minerałów, są tańsze i wielu osobom po prostu bardziej smakują.

#Czym zastąpić szparagi?

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #3
fot. shutterstock

Szparagi dostarczają sporą dawkę witaminy K,A,C, E, kwasu foliowego oraz błonnika. Jeśli jednak nie masz na nie ochoty, z powodzeniem możesz zastąpić je brokułami, kalafiorem lub kapustą.

#Czym zastąpić wodę kokosową?

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #4
fot. shutterstock

Woda kokosowa reklamowana jest szczególnie jako doskonały napój izotoniczny po treningu. Nie każdy jednak ma do niej dostęp lub lubi jej smak. Jeśli chcesz uzupełnić poziom minerałów i wody po treningu, wypij wodę z cytryną i zjedz banana.

#Czym zastąpić nasiona Chia?

Nasiona Chia są modne i zdrowie. Jednak można je zastąpić jeszcze zdrowszymi nasionami. Zamiast Chia możesz wybrać siemię lniane, które również dostarcza kwasów omega-3 i wielu innych cennych dla zdrowia składników.

#Czym zastąpić łososia?

Nie ulega wątpliwości, że łosoś jest wyjątkowo zdrowym produktem. Jednak podobne cenne dla zdrowia wartości znajdziesz w pstrągu, makreli i śledziach.

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #5fot. shutterstock
Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #6
fot. shutterstock

Zdjęcie 7 Zamienników najzdrowszych produktów. Są o wiele tańsze i łatwiej dostępne #7
fot. shutterstock