Jak zabezpieczyć buty przed solą z ulic i chodników?

6 grudnia 2017 20:28
Jak zabezpieczyć buty przed solą z ulic i chodników?

Sól stosowana do odśnieżania i zmniejszania poziomu śliskości ulic i chodników negatywnie pływa na nasze obuwie. Plamy i zacieki, które powstają na niezabezpieczonym obuwiu wykonanym z zamszu lub skóry są bardzo trudne do usunięcia.

Jak więc zabezpieczyć obuwie przed zimą?

Zdjęcie Jak zabezpieczyć buty przed solą z ulic i chodników? #1
Źródło: https://www.schuhdealer.com/shoeblog/schuhe-richtig-impragnieren/

#Buty zamszowe

- Wiele osób rezygnuje z tego typu obuwia zimą. Zamsz często przemaka, brudzi się i widać na nim plamy po soli. Jednak fani takiego obuwia nie mają się czym martwić, ponieważ odpowiednio o nie dbają. Jak?

- Przede wszystkim warto użyć bezbarwnego impregnatu. Taki produkt zabezpieczy buty przed przemakaniem i powstawaniem plam z soli. Obuwie należy oczyścić i spryskać impregnatem, a następie odczekać aż wyschnie.

- W przypadku dużej ilości śniegu, warto zastosować kilka warstw impregnatu. Dzięki temu wszelkie zacieki z soli będzie można łatwo usunąć za pomocą gąbeczki.

#Buty ze skóry

-Buty ze skóry gładkiej lub licowej można skutecznie chronić za pomocą past i kremów do tego przeznaczonych.

Zdjęcie Jak zabezpieczyć buty przed solą z ulic i chodników? #2
fot. shutterstock

- Krem stosuje się jako pierwszą warstwę – produkt ten zmiękcza i natłuszcza skórą, przygotowując ją do dalszego zabezpieczenia (natłuszczanie wykonujemy 2-3 razy w sezonie).

- Następnie należy nałożyć krem z pigmentem, który zabezpieczy kolor skóry.

- Ostatnim etapem jest zastosowanie pasty do butów w kolorze skóry i dokładne wypolerowanie obuwia.

#Warto pamiętać, że zaraz po wyciągnięciu nowych butów z pudełka, należy je dokładnie oczyścić – jeszcze zanim zastosujemy impregnat, krem lub pastę. Dzięki temu produkty ochronne będą dobrze trzymać się materiału, co pomoże nam uniknąć niszczenia obuwia.