6 produktów, po które warto sięgać po ćwiczeniach

22 listopada 2017 12:31
6 produktów, po które warto sięgać po ćwiczeniach

Posiłek po treningu jest niezwykle ważny. Odżywiając się nieodpowiednio zaprzepaszczamy szanse na uzyskanie sylwetki, o jakiej marzymy. Mięśnie po treningu potrzebują zastrzyku porządnej dawki białka i węglowodanów. Po jakie produkty najlepiej sięgać po ćwiczeniach?

#Awokado

Zdjęcie 6 produktów, po które warto sięgać po ćwiczeniach #1
fot. shutterstock

Awokado zawiera sporą dawkę białka roślinnego, witaminy E i zdrowych kwasów tłuszczowych. Warto więc sięgnąć po kawałek awokado po treningu. Składniki te wspomagają budowę masy mięśniowej.

#Ryby morskie

Ryby morskie są doskonałym źródłem białka, które jest niezbędne do prawidłowej budowy masy mięśniowej po treningu. Posiłek z rybą przyspieszy regenerację mięśni i metabolizm.

#Banany

Banan po treningu da nam zastrzyk energii. Dodatkowo, uzupełni również brak elektrolitów spowodowany wysiłkiem fizycznym.

#Jajka

Zdjęcie 6 produktów, po które warto sięgać po ćwiczeniach #2
fot. shutterstock

Aminokwasy zawarte w jajkach wzmacniają i wspomagają regenerację mięśni.

#Ryż

Oprócz produktów białkowych, po treningu należy również spożywać węglowodany. Są one budulcem mięśni. Ryż dodatkowo pomoże odbudować naturalną błonę jelit i wspomoże usuwanie toksyn z organizmu powstałych po treningu.

#Migdały

Warto sięgać po nie szczególnie po wieczornym treningu. Migdały bowiem sprawią, że szybciej zaśniemy. Dzięki zawartości białka i niezbędnych kwasów tłuszczowych migdały stanowią doskonałą przekąskę dla osób, które regularnie ćwiczą.