Maść cynkowa – sposób na piękną cerę bez trądziku za kilka złotych!

17 listopada 2017 08:41
Maść cynkowa – sposób na piękną cerę bez trądziku za kilka złotych!

Czym jest maść cynkowa?

Maść/pasta cynkowa jest lekiem, który ma działanie osłaniające, ściągające i wysuszające. Krótko mówiąc, przyczynia się ona do szybkiego gojenia się zmian na skórze. Maść ta zawdzięcza swoje działanie zawartości tlenku cynku, który doskonale pielęgnuje i poprawia wygląd skóry.

Kiedy należy stosować maść z cynkiem?

Zdjęcie Maść cynkowa – sposób na piękną cerę bez trądziku za kilka złotych! #1
fot. shutterstock

Maść z cynkiem doskonale łagodzi trądzik, wypryski, stany zapalne skóry i wiele innych niedoskonałości skórnych. Szczególnie dobrze sprawdza się przy cerze tłustej ze skłonnością do trądziku. Warto jednak pamiętać, że maść należy stosować punktowo – bezpośrednio na zmienione miejsce.

Czym charakteryzuje się maść cynkowa?

Maść cynkowa nie ma zapachu i nie wchłania się w skórę. Warto stosować ją na noc. Wystarczy, że na oczyszczoną skórę nałożysz punktowo maść na każdą zmianę i pójdziesz spać. Rano stan skóry powinien być o wiele lepszy. Dodatkową zaletą tej maści jest bardzo niska cena i dostępność – znajdziesz ją w każdej aptece.

Ceny maści wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Te droższe wersje zawierają często kwas salicylowy jako dodatek, który sprawia, że maść jest jeszcze bardziej skuteczna. Dodatkowo, kwas salicylowy dostarcza również działanie odkażające, wskazane w walce z trądzikiem.

Zdjęcie Maść cynkowa – sposób na piękną cerę bez trądziku za kilka złotych! #2
fot. shutterstock