Sprawdź najlepsze sposoby na BEZSENNOŚĆ

2 listopada 2017 16:23
Sprawdź najlepsze sposoby na BEZSENNOŚĆ

Jeżeli bardzo często masz problemy z zaśnięciem to poniżej znajdziesz sprawdzone porady, które pomogą Ci spokojnie zasnąć.

Musisz przestrzegać kilku reguł.

Zdjęcie Sprawdź najlepsze sposoby na BEZSENNOŚĆ #1
źródło: https://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc


CHŁODNA SYPIALNIA – odkręcone kaloryfery i wysoka temperatura w sypialni na pewno nie pomoże Ci zasnąć. Tylko chłodna i dobrze przewietrzona sypialnia sprawi, że sen będzie o wiele lepszy. Optymalna temperatura do spania to od 17°C do 21°C.


CIEMNOŚĆ – nawet mała ilość światła (np. diody od telewizora czy innego urządzenia) może stymulować aktywność naszego mózgu w taki sposób, że będziemy mieli trudności z zaśnięciem.

Jeżeli masz rolety w oknach to zasłoń je maksymalnie, aby w Twojej sypialni zapanowała ciemność.


WYCISZENIE – pamiętaj, że im mniej hałasu tym szybciej zaśniesz. Wycisz się przed pójściem do łóżka. Postaw na muzykę relaksacyjną lub medytację.


GŁÓD – to prawda, że nie można opychać się jedzeniem przed snem, ale chodzenie spać z pustym żołądkiem też nie jest najlepszym pomysłem. W nocy nasz organizm będzie wysyłał sygnały, że potrzebuje jedzenia. Zawsze jedz lekką kolację na 2-3 godziny przed snem. Jeżeli to nie wystarczy to przed snem zjedz przekąskę w postaci banana – to ułatwi Ci zasypianie. Nigdy nie jedz na noc ciężkostrawnych potraw.


ZIOŁA – warto także sięgnąć po zioła. Przy bezsenności mogą Ci pomóc napary z rumianku, melisy i lawendy.


Oprócz tego staraj się kłaść do łóżka o stałej porze, a w ciągu dnia unikaj drzemek!

Jeżeli jednak musisz się zdrzemnąć w ciągu dnia to zadbaj o to aby drzemka nie była dłuższa niż20 minut.

Pamiętaj także o tym, że aktywność fizyczna ma same plusy.

Staraj się regularnie ćwiczyć, a zobaczysz, że pod koniec dnia Twój organizm będzie na tyle spragniony snu, że zaśniesz bez najmniejszego problemu.