Nowe internetowe wyzwanie „soli i lodu”, przez które nastolatki trafiają do szpitali!

20 października 2017 09:52
Nowe internetowe wyzwanie „soli i lodu”, przez które nastolatki trafiają do szpitali!

Po wyzwaniu z chili, które polegało na wdychaniu przyprawy, co kończyło się poważnymi problemami z oddychaniem (jedna z dziewczyn zmarła), nagrywaniu tego i wrzucaniu do Internetu, przyszedł czas na kolejne – wyzwanie soli i lodu.

Nastolatkowie wymyślili sobie nową zabawę, która ma dowieźć, czy ktoś jest prawdziwym twardzielem, czy mięczakiem.

Zdjęcie Nowe internetowe wyzwanie „soli i lodu”, przez które nastolatki trafiają do szpitali! #1
Źródło: https://en.survley.com/en/slideshow/attention-parents-the-salt-and-ice-challenge-can-actually-burn-your-kids-skin.html

Wyzwanie polega na nałożeniu na skórę grubej warstwy soli i przyciśnięciu do tego miejsca kostki lodu, co skutkuje dosłownym wypaleniem skóry. Ten, kto wytrzyma dłużej wygrywa – jest największym twardzielem. Miejsce posypane solą i przyciśnięte kostką lodu schładza się do -18 stopni, co grozi odmrożeniem.

Niebezpieczna zabawa została nagłośniona o tym, jak do szpitala w Pittsburghu trafił dwunastolatek, który w ten sposób wypalił sobie znak krzyża na plecach. Leczenie trwało miesiącami, a blizny pozostaną już na zawsze.

Zdjęcie Nowe internetowe wyzwanie „soli i lodu”, przez które nastolatki trafiają do szpitali! #2
Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2166905/Boy-12-burns-cross-using-SALT-ICE-learning-dangerous-new-craze-YouTube.html

W USA do szpitali trafiają dzieci z pierwszy, drugim i trzecim stopniem oparzeń, które są skutkiem tej zabawy. Lekarze ostrzegają, że w niektórych przypadkach może dojść nawet do uszkodzenia mięśnia.

A oto, jak wygląda takie wyzwanie w praktyce:

Zdjęcie Nowe internetowe wyzwanie „soli i lodu”, przez które nastolatki trafiają do szpitali! #3
Źródło: https://www.godupdates.com/salt-and-ice-challenge-warning/