6 genialnych trików na przechowywanie ubrań w szafie

20 października 2017 09:52
6 genialnych trików na przechowywanie ubrań w szafie

Każda z nas wie, że utrzymanie porządku z szafie nie jest taką prostą sprawą. Tym bardziej, kiedy mamy zbyt mało miejsca. Istnieje jednak kilka prostych trików, które pomogą ci zagospodarować miejsce i utrzymać porządek.

#Zwijaj bluzki w rulon

Zamiast tradycyjnie składać bluzki, możesz zwijać je w rulon. Nie tylko mniej się wtedy pogniotą, ale dzięki temu zaoszczędzić również mnóstwo przestrzeni w szafie.

Zdjęcie 6 genialnych trików na przechowywanie ubrań w szafie #1
fot. shutterstock

#Kompletuj zestawy pościeli

Każdy zestaw pościeli umieszczaj w osobnym worku. Dzięki temu nie zgubisz żadnej z części, a pościel nie będzie się gniotła. Takie przechowywanie zapewni również ładny zapach pościeli po praniu na dłużej.

#Przechowuj bieliznę w pudełeczkach

Doskonałym rozwiązaniem na zorganizowanie miejsca na bielizną są pudełka i pojemniki. Umieść je w szufladzie i ułóż w nich majki, staniki i skarpetki.

Zdjęcie 6 genialnych trików na przechowywanie ubrań w szafie #2
Źródło: https://krokdozdrowia.com/przestrzen-w-szafie-jak-wykorzystac/

#Schowaj buty do pudełek

Jeśli masz dużo butów, które zajmują ogrom miejsca, włóż je do pudełek i umieść pod łóżkiem. Tam nie będą się kurzyć ani odkształcać, a ty zyskasz wiele przestrzeni w szafkach.

#Wieszaj szale na wieszakach

Dzięki tej prostej metodzie szale nie pogniotą się, a tobie będzie łatwiej dobrać odpowiedni szal do ubrania.

#Trzymaj w szafie tylko odzież odpowiednią na obecną porę roku

Resztę ubrań chowaj w zamykanych pudłach. Dzięki temu unikniesz przeładowania szaf i dużo łatwiej będzie ci utrzymać porządek.