6 rzeczy, których nie należy robić na siłowni. Ile z tych błędów wy popełniacie?

11 października 2017 10:57
6 rzeczy, których nie należy robić na siłowni. Ile z tych błędów wy popełniacie?

Siłownia to miejsce wspólne, w którym również obowiązują jakieś zasady kultury. Jakie błędy najbardziej irytują, a jednocześnie najczęściej są popełniane?

#Nie używanie ręcznika

Pozostawianie zapoconych maszyn jest dość powszechne i bardzo niehigieniczne. Pamiętaj o tym, że po tobie ktoś będzie tej maszyny używał.

#Zajmowanie maszyn w innym celu niż ćwiczenia

Na siłowni często można spotkać osoby, które odpoczywają na maszynie, lub zajmują ją w celu porozmawiania przez telefon itd. Warto jednak pamiętać, że ktoś czeka aż maszyna się zwolni, żeby móc z niej korzystać. Nie zajmujmy więc maszyn bez powodu.

#Rozmawianie przez telefon

Zdjęcie 6 rzeczy, których nie należy robić na siłowni. Ile z tych błędów wy popełniacie? #1
fot. shutterstock

Wiele osób bardzo chce się skupić na wykonywaniu danych ćwiczeń i zrelaksować się podczas treningu. Głośne rozmowy przez telefon zdecydowanie rozpraszają innych ćwiczących. Nie wspominając już o puszczaniu muzyki z telefonu – koniecznie zaopatrz się w słuchawki.

#Nieodkładanie sprzętu na miejsce

Za każdym razem kiedy korzystasz z jakiegoś sprzętu, odkładaj go na miejsce. Zostawianie sztang, czy ciężarków na środku siłowni nie tylko jest irytujące, ale i niebezpieczne.

#Korzystanie z prysznica

Zdjęcie 6 rzeczy, których nie należy robić na siłowni. Ile z tych błędów wy popełniacie? #2
fot. shutterstock

Po skorzystaniu z prysznica zadbaj o porządek. Nie zostawiaj po sobie bałaganu – kosmetyków, włosów, itd. Ktoś po tobie chce skorzystać z czystego prysznica.

#Narzekanie i stękanie

Kiedy wykonujesz jakieś ćwiczenia staraj się nie narzekać na głos, że nie możesz, że nie dasz rady. To działa na innych trenujących demotywująco. Staraj się również nie jęczeć i nie stękać – rozprasza to innych obecnych.

Zdjęcie 6 rzeczy, których nie należy robić na siłowni. Ile z tych błędów wy popełniacie? #3
fot. shutterstock