6 czynności, które oczyszczą twoje płuca z toksyn i pyłu

6 października 2017 09:01
6 czynności, które oczyszczą twoje płuca z toksyn i pyłu

Nasze organizmy są zanieczyszczone toksynami, które przedostają się do nich z środowiska zewnętrznego. Zanieczyszczone powietrzne najgorzej wpływa oczywiście na układ oddechowych, szczególne płuca. Sprawdź jak za pomocą kilku sposobów może pomóc swoim płucom w pozbyciu się toksyn i pyłu.

#Woda

Picie odpowiedniej ilości wody wpływa na oczyszczanie nie tylko płuc, ale i całego organizmu. Woda wpływa na oczyszczenie krwi, co powoduje lepsze ukrwienie płuc, a tym samy skuteczniejszą walkę z zanieczyszczeniami.

#Woda z cytryną

Zdjęcie 6 czynności, które oczyszczą twoje płuca z toksyn i pyłu #1
fot. shutterstock

Szklanka wody z sokiem z cytryny wypijana przed śniadaniem doskonale wpływa na oczyszczanie organizmu, w tym płuc. Działa ona moczopędnie i wpływa na detoksykację. Poprawia również trawienie i przyspiesza metabolizm, co przyczynia się do skuteczniejszego odchudzania.

#Ćwiczenia oddechowe

Głębokie oddychanie i inne ćwiczenia oddechowe również są potrzebne. Powodują one lepszy przepływ krwi do płuc, a tym samym skuteczniejsze ich oczyszczanie.

#Kąpiel w eukaliptusem

Zdjęcie 6 czynności, które oczyszczą twoje płuca z toksyn i pyłu #2
fot. shutterstock

Eukaliptus posiada silne właściwości antyseptyczne i przeciwutleniające. Dzięki temu inhalacja nim doskonale leczy i oczyszcza płuca. Wystarczy, że do gorącej kąpieli dodaj kilka-kilkanaście kropel olejku z eukaliptusa.

#Sok z winogron

Szklanka soku z ciemnych winogron działa oczyszczająco i zmniejsza stany zapalne w płucach. Tym samym zmniejsza ryzyko astmy, zapalenia oskrzeli i innych dolegliwości związanych z układem oddechowym.

#Detoks cytrynowo-ogórkowy

Składniki:

-Litr przegotowanej wody

-10 plastrów świeżego ogórka

-5 plastrów cytryny

-garść liści mięty

Wszystkie składniki dodaj do wody i pozostaw na całą noc. Pij każdego ranka szklankę oczyszczającej lemoniady.

Zdjęcie 6 czynności, które oczyszczą twoje płuca z toksyn i pyłu #3
Źródło: http://fithacker.ru/articles/detoksifitsiruyte-svoi-legkie-8-obyazatelnyih-strategiy-dlya-lecheniya-ot-respiratornyih-problem/