Żyjesz w stresie? Masuj te 7 miejsc na swoim ciele, aby odzyskać równowagę

26 września 2017 09:58
Żyjesz w stresie? Masuj te 7 miejsc na swoim ciele, aby odzyskać równowagę

Życie w pędzie, niezdrowa dieta i ciągła presja sprawiają, że człowiek staje się kłębkiem nerwów. Należy zdawać sobie z tego sprawę i obserwować swój organizm. Za pomocą prostych nawyków można jednak złagodzić stres i zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne. Doskonała jest na przykład joga, czy bieganie. Dobrym sposobem jest również akupresura, która relaksuje ciało i umysł. Bez problemu wykonasz ją sama w domu.

Jakie punkty na ciele odpowiadają za relaks?

#Kark

Miejsce, w którym kart łączy się z podstawą czaszki, należy nacisnąć kciukiem i zrobić kilka spokojnych wdechów. Po kilkudziesięciu sekundach zrób chwilę przerwy, a następnie naciśnij jeszcze raz.

#Ucho

Zdjęcie Żyjesz w stresie? Masuj te 7 miejsc na swoim ciele, aby odzyskać równowagę #1
Źródło: http://acubuzz.com/guess-what-happens-if-you-massage-this-point-on-your-ear/

Naciśnij delikatnie wnętrze małżowiny usznej w miejscu pokazanym na zdjęciu i masuj je okrężnymi ruchami przez 20-30 sekund. Nie zapomnij o oddechu.

#Mostek

Połóż 3 palce (wskazujący, środkowy i serdeczny) między piersiami i okrężnymi ruchami masuj mostek.

#Przedramię

Zdjęcie Żyjesz w stresie? Masuj te 7 miejsc na swoim ciele, aby odzyskać równowagę #2
Źródło: https://wakowa.wordpress.com/2007/11/03/acu-point-crooked-pond-large-intestine-11/

Naciśnij punkt znajdujący się na zewnętrznej stronie zgięcia łokcia i masuj go okrężnymi ruchami. Ten punkt pomaga zwalczyć lęki i zrelaksować umysł.

#Dłoń

Środek dłoni to miejsce, które połączone jest z wieloma organami: sercem, wątrobą i trzustką. Jego stymulacja pozwala na poprawienie ich funkcjonowania i doskonałe łagodzi stres.

#Stopa

Miejsce nacisku znajduje się wzdłuż wewnętrznej krawędzi stopy nico poniżej kości. Delikatnie naciśnij ten punkt i masuj okrężnymi ruchami na zmianę z pocieraniem.

#Żołądek

Połóż się na plecach i naciśnij delikatnie punkt na górnej części żołądka pod żebrami. Delikatny masaż tego miejsca poprawia proces oddychania i reguluje trawienie.

Zdjęcie Żyjesz w stresie? Masuj te 7 miejsc na swoim ciele, aby odzyskać równowagę #3
Źródło: http://fithacker.ru/articles/8-tochek-kotoryie-umenshat-napryazhenie-za-sekundyi/