Te zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ z pewnością Cię zadziwią!

21 września 2017 20:54
Te zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ z pewnością Cię zadziwią!

Soda oczyszczona znajduje się chyba w każdej kuchni.

Oprócz różnych zastosowań w naszej kuchni, sodę możemy wykorzystać także do dość nietypowych rzeczy i czynności.

Zdjęcie Te zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ z pewnością Cię zadziwią! #1
fot. shutterstock


NIWELOWANIE ROZSTĘPÓW – na Twoim ciele pojawiły się rozstępy? Wyciśnij do szklanki sok z jednej cytryny i dodaj 5 łyżek sody. Dokładnie wymieszaj i nałóż na miejsca w których masz rozstępy. Następnie przez 2 minuty masuj ciało i na koniec spłucz letnią wodą.

Dzięki temu rozstępy staną się mniej widoczne!


ODŚWIEŻANIE JAMY USTNEJ – warto płukać usta roztworem wody, soku z cytryny i dodatkiem sody oczyszczonej. Wystarczą 2 łyżeczki sody, sok z połowy cytryny i 3/4 szklanki wody.

Tak przygotowanym roztworem wypłucz usta, a następnie użyj zwykłej wody i ponownie wypłucz usta. Po takim zabiegu Twój oddech będzie świeższy, dziąsła staną się zdrowsze, a Twój uśmiech bardziej biały.


NATURALNY DEZODORANT – wymieszaj sodę z odrobiną wody i powstałą papkę wetrzyj np. w stopy lub pachy. Taki zabieg zmniejsza wydzielanie się potu, niweluje zapach potu oraz zabija bakterie.


PIĘKNE WŁOSY – na pół szklanki wody dodaj 4 łyżki sody oczyszczonej, a następnie nanieś mieszankę na włosy. Staraj się wmasowywać ją w skórę przez około 2 minut. Następnie pozostaw ją na włosach przez kolejne 2 minuty i na koniec spłucz wodą.

Taki zabieg zadba o Twoje włosy i sprawi, że będą szybciej rosły!