Poznaj zasady bezpiecznego PODRÓŻOWANIA Z NIEMOWLAKIEM

13 września 2017 13:09
Poznaj zasady bezpiecznego PODRÓŻOWANIA Z NIEMOWLAKIEM

O czym należy pamiętać podczas podróży z małym dzieckiem?

Zdjęcie Poznaj zasady bezpiecznego PODRÓŻOWANIA Z NIEMOWLAKIEM #1
fot.shutterstock

DZIECKO ZAWSZE W FOTELIKU – pamiętaj, aby zawsze dziecko było zapięte w foteliku.

Trzymanie dziecka na kolanach, podkładkach, czy przypinanie go pasami dla dorosłych całkowicie mija się z celem i zagraża bezpieczeństwu. Nawet jeżeli masz do przejechania niewielki odcinek drogi – zawsze zapinaj dziecko w foteliku. Ty możesz jechać bardzo powoli i ostrożnie, ale trzeba wziąć poprawkę na innych uczestników ruchu.


SPRAWNOŚĆ FOTELIKA – kupujesz używany fotelik? Okej – pod warunkiem, że kupujesz go ze sprawdzonego źródła i fotelik nie uczestniczył w żadnej kolizji.

Powypadkowe foteliki nie powinny być już używane ponieważ z zewnątrz może być jak nowy, ale w środku może być coś uszkodzone.

To samo dotyczy fotelików które mają więcej niż 5 lat.

Zdjęcie Poznaj zasady bezpiecznego PODRÓŻOWANIA Z NIEMOWLAKIEM #2
fot.shutterstock


PRZODEM CZY TYŁEM – pamiętaj, że na samym początku nasze dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy ze względu na dużą wrażliwość mięśni i kości na przeciążenia.

Zdjęcie Poznaj zasady bezpiecznego PODRÓŻOWANIA Z NIEMOWLAKIEM #3
fot.shutterstock

NIE WYJMUJ DZIECKA PODCZAS JAZDY – podczas jazdy nawet bardzo wolnej nie wolno wyjmować dziecka z fotelika. Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim. Jeżeli dziecko płacze i nie możesz go uspokoić to zrób postój.


NIE KARM PODCZAS JAZDY – lepiej nie karmić dziecka podczas jazdy. Przy nagłym hamowaniu itp. dziecko może się zadławić. Twoje bezpieczeństwo też się liczy – żeby nakarmić dziecko podczas jazdy raczej musiałabyś odpiąć pasy bezpieczeństwa co na pewno nie jest właściwe.


NIE ODWRACAJ SIĘ – pamiętaj, aby nie odwracać się do dziecka podczas jazdy. Jeśli dziecko płacze i chcesz sprawdzić co się dzieje to lepiej się gdzieś zatrzymać niż odwracać co chwilę.

Chwila nieuwagi może nas dużo kosztować.

Można także zamontować na tylnym zagłówku specjalne lusterko dzięki któremu będziesz widzieć twarz malucha w lusterku wstecznym.

Pamiętaj tylko żeby nie skupiać się na obserwowaniu dziecka w lusterku tylko na drodze.