Dlaczego warto brać ZIMNY PRYSZNIC?

13 września 2017 13:09
Dlaczego warto brać ZIMNY PRYSZNIC?

Są tacy ludzie którzy uwielbiają brać zimny prysznic i są też tacy którzy wolą leżeć w gorącej wodzie w wannie i relaksować się.

Nawet jeśli nie lubicie zimnej wody to warto jednak spróbować i przekonać się do tego.


Jakie korzyści przynosi nam zimna woda?

ZDROWA SKÓRA – ciepła woda wysusza skórę. Po długiej kąpieli w ciepłej wodzie wskazane jest używanie balsamów do ciała. Jeżeli będziemy regularnie brali zimny prysznic to nasza skóra będzie zdecydowanie zdrowsza. Między innymi zimna woda obkurcza naczynia krwionośne więc zmniejsza się ryzyko powstawania żylaków, poprawia się kondycja włosów, a także łatwiej złuszcza się martwy naskórek. Dodatkowo możesz zauważyć, że zmniejsza się ilość zaskórników na Twoim ciele.

MIĘŚNIE – dlaczego często sportowcy lub osoby które ciężko pracują fizycznie idą pod zimny prysznic? Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o orzeźwienie. Zimna woda pozwala na szybszą regenerację mięśni, a także zmniejsza ich ból po wysiłku.

ENERGIA – dlaczego często kierowcy zatrzymujący się na stacjach ochlapują sobie twarz zimną wodą? Właśnie dlatego żeby dodać sobie energii. Zimna woda doskonale orzeźwia i daje zastrzyk energii. Zimny prysznic robi w zasadzie to samo, ale na o wiele większą skalę.

Nasze tętno przyspiesza, a krew zaczyna szybciej krążyć rozprowadzając tlen po całym organizmie.

Warto o tym pamiętać i jeżeli nie lubisz zimnej wody to chociaż spróbuj raz na czas dodać sobie energii biorąc zimny prysznic.


W skrócie, zimny prysznic:

  • poprawia układ odpornościowy,
  • dotlenia organizm,
  • poprawia krążenie,
  • orzeźwia i dodaje energii,
  • poprawia kondycję włosów,
  • zapobiega żylakom,
  • poprawia wygląd skóry.