Sprawdź ciekawe sposoby na utrzymanie CZYSTOŚCI

1 września 2017 19:25
Sprawdź ciekawe sposoby na utrzymanie CZYSTOŚCI

PIEKARNIK – jeżeli na samą myśl o szorowaniu piekarnika robi Ci się słabo to ten sposób nie wymaga od Ciebie zbyt dużego wysiłku. Wystarczy wlać do głębszego talerza 50 ml amoniaku i wstawić talerz do piekarnika na noc. Rano pootwieraj okna w kuchni, otwórz piekarnik i zacznij przecierać jego wnętrze mokrą gąbeczką. Zaschnięty tłuszcz i brud usuniesz bez problemu.

Zdjęcie Sprawdź ciekawe sposoby na utrzymanie CZYSTOŚCI #1
fot. shutterstock

KABINA PRYSZNICOWA – do butelki ze spryskiwaczem wlej 250 ml octu i tyle samo wody. Roztworem należy spryskać całą kabinę i po 6 minutach dokładnie przetrzeć gąbką. Na koniec dokładnie spłucz całą kabinę. Ten sposób pozwoli usunąć Ci zacieki i osad powstały wskutek używania żeli, mydła czy szamponów.

Zdjęcie Sprawdź ciekawe sposoby na utrzymanie CZYSTOŚCI #2
fot. shutterstock

MATERAC – niestety większość z nas bardzo rzadko czyści materac na którym śpi, a jest to bardzo ważne. Aby skutecznie zdezynfekować materac wystarczy połączyć ze sobą 100 ml wody utlenionej, 2 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżeczkę mydła w płynie. Wszystkie składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj cały materac. Po godzinie dokładnie odkurz materac.

Zdjęcie Sprawdź ciekawe sposoby na utrzymanie CZYSTOŚCI #3
fot. shutterstock