Zanokcica – 5 sposób na złagodzenie zapalenia

21 sierpnia 2017 14:53
Zanokcica – 5 sposób na złagodzenie zapalenia

Zanokcica jest ropnym zapaleniem pojawiającym się wokół paznokci palców dłoni i stóp. Objawia się ona opuchniętą, zaczerwienioną i bolesną skórą wokół paznokcia. Opuchlizna zaczyna również przybierać ropą.

Zdjęcie Zanokcica – 5 sposób na złagodzenie zapalenia #1
fot. shutterstock

Jak złagodzić infekcję?

#Kapsułki z witaminą E

Witamina E doskonale łagodzi ból i opuchliznę oraz przyspiesza gojenie się infekcji oraz powstałej rany. Weź jedną kapsułkę i ją przetnij, płyn który wypłynął wetrzyj w ranę. Pozostaw aż całkowicie się wchłonie. Ten zabieg najlepiej stosować 2 razy dziennie.

#Olej rycynowy

Olej ten doskonale przyspiesza gojenie i regenerację skóry. Dzięki swoim właściwościom, olej rycynowy działa również przeciwzapalnie. Wystarczy, że 2 razy dziennie będziesz wcierać go w ranę i paznokieć.

#Tymianek

Napar z tymianku posiada właściwości, które doskonale łagodzą stan zapalny i przyspieszają gojenie się infekcji. Dodatkowo przyspiesza regenerację skóry i nawilża ją. Zrób mocny napar z tymianku i zanurz w nim palec na 15 minut.

#Sól morska

Sól morska posiada mocne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dzięki którym przyspiesza gojenie się rany i zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji. Wsyp pół szklanki soli morskiej do litra letniej wody i mocz w niej stopy lub dłonie przez 20 minut.