6 powodów, przez które stopy zbyt mocno się pocą

21 sierpnia 2017 14:30
6 powodów, przez które stopy zbyt mocno się pocą

Pocenie się stóp to normalne zjawisko. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy stopy pocą się zdecydowanie zbyt mocno. Nie jest to komfortowe oraz przyczynia się do powstawania grzybicy. Powodem tego mogą być poniższe czynniki.

#Niewłaściwe obuwie

Najczęściej przyczyną nadmiernej potliwości stóp jest złe obuwie. Buty zrobione z syntetycznych materiałów, które dodatkowo mają mały przepływ powietrza zazwyczaj powodują nadmierną potliwość.


#Niewłaściwe skarpetki

To samo dotyczy skarpetek. Te zrobione z syntetycznych materiałów z dodatkiem plastikowych włókien uniemożliwiają oddychanie skórze, co powoduje nadmiar potu.


#Dieta

Na nadmierna potliwość stóp ma również wpływ to co jemy. Najczęściej powoduje ją pikantne jedzenie oraz duża ilość kofeiny.

Zdjęcie 6 powodów, przez które stopy zbyt mocno się pocą #1
fot. shutterstock


#Choroby

Cukrzyca, pobudzony układ nerwowy, problemy z wątrobą czy zaparcia również są przyczyną nadmiernej potliwości.


#Stare buty

Stare, wychodzone buty również nie są najlepszym rozwiązaniem dla naszych stóp. Nie należy ich nosić kilka dni pod rząd.


#Czynnik genetyczny

Bardzo często za nadmierną potliwość odpowiadają nasze geny. Jest to przyczyną szczególnie wtedy, kiedy ktoś w rodzinie ma podobny problem. Wtedy należy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które pomogą załagodzić problem.