Nie lubisz swoich piegów? Sprawdź jak zmniejszyć ich widoczność w 4 krokach

21 sierpnia 2017 14:17
Nie lubisz swoich piegów? Sprawdź jak zmniejszyć ich widoczność w 4 krokach

Piegi dla jednych są bardzo atrakcyjną cechą wyglądu, inni jednak daliby wszystko, żeby się ich pozbyć. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, poznaj metodę na zmniejszenie widoczności piegów.

Zdjęcie Nie lubisz swoich piegów? Sprawdź jak zmniejszyć ich widoczność w 4 krokach #1
fot. shutterstock

Krok 1 – złuszczanie

Skórę najpierw należy złuszczyć, aby pozbyć się martwego naskórka. W ten sposób umożliwimy skórze odpowiednią regenerację. Najlepiej jest zrobić to naturalnym składnikiem. Na przykład za pomocą peelingu z kawy. Wystarczy, że wymieszasz fusy z kawy z olejem kokosowym tak, aby uzyskać gęstą pastę.


Krok 2 – rozjaśnianie

W tym celu warto sięgnąć po znaną od dawna maseczkę na piegi – truskawki i cytryna. Truskawki należy rozgnieść i dodać do nich sok z cytryny, tyle by uzyskać kremową konsystencję. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 5 minut.


Krok 3 – regeneracja

Kolejnym krokiem jest regeneracja skóry. W tym celu warto skorzystać z żelu z aloesu. Weź odrobinę żelu i wmasuj go w skórę.


UWAGA: nie należy stosować maseczki z truskawek i cytryny oraz aloesu, jeśli planujemy wyjść na słońce. Najlepiej więc stosować te produkty wieczorem.


Krok 4 – mniej węglowodanów

Według niektórych źródeł piegi mogą się nasilić przez nadmiar węglowodanów w diecie. Szczególnie przez nadmiar cukru białego, laktozy i fruktozy. Warto więc ograniczyć ich spożycie.