Dlaczego Azjaci są tak szczupli? 8 powodów

17 sierpnia 2017 11:27
Dlaczego Azjaci są tak szczupli? 8 powodów

Azjaci bez wątpienia są szczuplejsi niż Amerykanie czy Europejczycy.Po części mają na to wpływ ich geny, jednak z większej mierze zawdzięczają to swoim zdrowym nawykom. Co sprawia, ze Azjaci są szczuplejsi?

#Porcje jedzenia

Azjaci preferują mniejsze porcje jedzenia. Dzięki temu mogą zjeść w ciągu dnia więcej porcji. Taki styl odżywiania przyczynia się do szybkiego metabolizmu i nieodkładania się tkanki tłuszczowej.

Zdjęcie Dlaczego Azjaci są tak szczupli? 8 powodów #1
Źródło: https://brightside.me/inspiration-health/10-reasons-why-asians-are-so-slim-366160/

#Nastawienie do jedzenia

Na Zachodzie jedzenie wiąże się z wieloma rytuałami. Znaczy dla nas coś więcej niż tylko konieczność do przeżycia. Dlatego jemy dużo więcej. Dla Azjatów jedzenie jest jedynie zwykłą, konieczną czynnością. Jedzą tylko tyle, ile muszą.

#Metody gotowania

Azjaci bardzo często gotują w wodzie lub na parze swoje posiłki. To znacznie obniża ich kaloryczność.

#Kiszonki

W kuchni azjatyckiej znajdzie się również dużo kiszonek, które zawierają naturalne probiotyki. Te z kolei doskonale wpływają na trawienie.

#Owoce morza

Owoce morza doskonale wpływają na zdrowie oraz utrzymanie odpowiedniej wagi. W kuchni azjatyckiej znajduje się ich naprawdę wiele.

#Aktywność fizyczna i medytacja

Azjaci wciąż prowadzą dużo bardziej aktyny tryb życia niż Amerykanie i Europejczycy. Dbają również o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Dużo ćwiczą i medytują.

#Warzywa

W krajach azjatyckich bardzo dużą część posiłku stanowią zielone warzywa. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to przyczynia się do ich szczupłych sylwetek.

Zdjęcie Dlaczego Azjaci są tak szczupli? 8 powodów #2
Źródło: https://brightside.me/inspiration-health/10-reasons-why-asians-are-so-slim-366160/