5 faktów o zdrowiu, które można wyczytać z wyglądu ucha!

16 sierpnia 2017 18:03
5 faktów o zdrowiu, które można wyczytać z wyglądu ucha!

Uszy, a właściwie ich wygląd jest kopalnią wiedzy na temat zdrowia i genów ich właściciela. Warto przyjrzeć się kilku najważniejszym cechom.

Zdjęcie 5 faktów o zdrowiu, które można wyczytać z wyglądu ucha! #1fot. shutterstock

#Wygląd płatka ucha

Jeśli płatek Twojego ucha jest przyczepiony do czaszki, masz geny recesywne. Jeśli nie jest, to prawdopodobnie jesteś właścicielem genów dominujących.

#Jasnoczerwony kolor ucha

Taki kolor ucha może wskazywać na problemy związane z układem nerwowym i funkcjonowaniem mózgu, na przykład na częste, silne bóle głowy lub problemy z pamięciom. Szczególnie ważne jest udanie się do lekarza, jeżeli jasnoczerwonej barwie towarzyszy pieczenie uszu.

#Zmarszczka/linia na uchu

Osoby, które mają na płatku ucha charakterystyczną linię, mają też większe ryzyko na wystąpienie choroby wieńcowej. Warto częściej robić sobie badania profilaktyczne, jednak nie popadać w panikę.

Zdjęcie 5 faktów o zdrowiu, które można wyczytać z wyglądu ucha! #2
Żródło: http://beforeitsnews.com/health/2016/01/do-you-have-this-characteristic-on-your-ear-see-what-it-means-2609252.html

#Czerwone uszy

Mocno zaczerwienione ucho może być objawem problemów z nerkami. Jeśli zauważysz u siebie ten objaw, a nie ma on wyraźnej przyczyny, udaj się na konsultację do lekrza.

#Blady odcień uszu

Jeśli Twoje uszy wyglądają na bardzo blade, wyraźnie odróżniają się od odcienia karnacji, może to wskazywać na niedobory witamin i minerałów. Być może palisz papierosy, lub nie dbasz o dietę. Jeśli taki objaw wystąpi, warto włączyć do diety suplementy uzupełniające poziom witamin i minerałów.