5 rodzajów brzuszka, które nie są wynikiem nadmiernych kilogramów

14 sierpnia 2017 18:34
5 rodzajów brzuszka, które nie są wynikiem nadmiernych kilogramów

Otyłość brzuszna nie zawsze musi iść w parze z nadmiarem kilogramów. Nasza waga może być prawidłowa, a brzuch i tak nieestetycznie odstawać. Sprawdź najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy.

Zdjęcie 5 rodzajów brzuszka, które nie są wynikiem nadmiernych kilogramów #1
fot. shutterstock

#Niski brzuch

Jeśli jesteś osobą szczupłą, a jednak Twój brzuch znacznie wystaje szczególe na dole, to prawdopodobnie jest to spowodowane złogami w jelitach lub genetycznie uwarunkowanym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej właśnie w tamtym obszarze. W tym przypadku warto włączyć do diety większą ilość błonnika, który pomoże oczyścić jelita.

#Napompowany brzuch

Jeśli rano Twój brzuch jest płaski, a wieczorem wygląda jak napompowany, prawdopodobnie ma to związek z zaburzeniami flory bakteryjnej lub alergiami pokarmowymi, które powodują powolne ruchy jelit. Sięgnij po jogurty naturalne i kiszonki, oraz nie zapominaj o jedzeniu śniadania.

#Wzdęty brzuch

Ten rodzaj otyłości brzusznej może mieć swoją przyczynę w nadmiernym stresie. Naucz się relaksować oraz koniecznie odstaw kawę i alkohol.

#Boczki

Jest to tkanka tłuszczowa, która kumuluje się po bokach brzucha. Najczęściej boczki spowodowane są siedzącym trybem życia oraz nadmiarem cukru w diecie. Mogą one wystąpić nawet wtedy, kiedy osoba jest naturalnie szczupła.

Zdjęcie 5 rodzajów brzuszka, które nie są wynikiem nadmiernych kilogramów #2
fot. shutterstock