Pośladki, podbródek, czy klatka piersiowa? Lokalizacja trądziku ma znaczenie

8 sierpnia 2017 15:45
Pośladki, podbródek, czy klatka piersiowa? Lokalizacja trądziku ma znaczenie

Miejsce występowania trądziku ma znaczenie przede wszystkim ze względu na jego wyleczenie. Metoda leczenia i przyczyna powstawania pryszczy różni się w zależności od ich lokalizacji.


#Pośladki

Przyczyną powstawania pryszczy na pośladkach jest głównie zbyt ciasna, nieodprowadzająca potu bielizna. Ociera się ona o skórę i odparza. W takich warunkach dużo łatwiej o powstawanie pryszczy i zakażenie bakteriami.


#Broda i szyja

Trądzik w tych miejscach może mieć związek ze zbyt dużą ilością spożywanego sera i innych produktów mlecznych. Warto na kilka dni odstawić te produkty i zobaczyć, czy problem skórny znika. Inną przyczyną może być podwyższony kortyzol.


#Ramiona i plecy

Ten problem związany jest głównie z brakiem witamin spowodowanym jedzeniem przetworzonej żywności oraz nadużywaniem alkoholu. Zła dieta jest główną przyczyną, dlatego warto wprowadzić do niej świeże warzywa i owoce.


#Klatka piersiowa

Trądzik na klatce piersiowej może wskazywać na zaburzenia hormonalne. Szczególnie na nadprodukcję męskich hormonów płciowych.

Zdjęcie Pośladki, podbródek, czy klatka piersiowa? Lokalizacja trądziku ma znaczenie #1
Źródło: http://fithacker.ru/articles/yagoditsyi-podborodok-ili-grud-mestoraspolozhenie-pryishhey-mozhet-skazat-bolshe-o-vashem-tele-chem-vyi-dumaete/