Jak zmniejszyć STRES? Sprawdź listę 8 naturalnych ANTYDEPRESANTÓW

27 lipca 2017 21:41
Jak zmniejszyć STRES? Sprawdź listę 8 naturalnych ANTYDEPRESANTÓW

Jeżeli dużo pracujesz, masz sporo obowiązków, jesteś ciągle zabiegana, zestresowana i zmęczona to koniecznie wprowadź poniższe produkty do swojej codziennej diety!


ORZECHY WŁOSKIE – warto spożywać małą garstkę orzechów każdego dnia.

Dzięki dużej zawartości kwasów omega-3 obniżają poziom noradrenaliny która może odpowiadać za rozdrażnienie i uczucie lęku.


ŁOSOŚ – podobnie jak orzechy włoskie łosoś zawiera cenne kwasy tłuszczowe omega-3, które regulują poziom hormonów i w konsekwencji poprawiają nasz nastrój.

Dodatkowo dzięki zawartości cynku skutecznie łagodzi objawy niepokoju.


AWOKADO – spożywanie tego owocu przyczynia się do obniżenia złego cholesterolu, a także do poprawy metabolizmu. Warto regularnie spożywać awokado ponieważ poprawia naszą pamięć, wspomaga koncentrację i ogólną kondycję naszego mózgu.


POMIDOR – koniecznie po cieplnej obróbce. Jest doskonały źródłem likopenu, który niweluje stres i wzmacnia nasz układ immunologiczny. Warto robić z pomidorów sosy na ciepło i dodawać je do potraw. Dzięki obróbce cieplnej pomidory zwiększają swoje właściwości zdrowotne.


GORZKA CZEKOLADA – dostarczy nam niezbędnego magnezu który jest nam potrzebny do zwalczenia stresu. Dodatkowo ciemna czekolada zawiera cynk i pirazynę która wspomaga myślenie i koncentrację. Przy wyborze czekolady zawsze kieruj się zawartością % kakao.

Jedz każdego dnia 2-3 kostki.


PAPRYKA – podobnie jak pomidor jest dobrym źródłem likopenu. Zawiera także mnóstwo witamin, magnezu, potasu i fosforu. Skutecznie obniża poziom kortyzolu – dzięki temu poprawia nasze samopoczucie.


SEZAM – warto dodawać go do sałatek i innych dań. Sezam jest dobrym źródłem cynku który jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla naszego organizmu.


INDYK – tryptofan który znajduje się w mięsie z indyka jest niezbędnym aminokwasem, którego nasz organizm nie potrafi sam wyprodukować. Tryptofan jest przekształcany w serotoninę czyli w hormon szczęścia, dlatego warto jest na stałe wdrożyć go do swojej diety.

Zdjęcie Jak zmniejszyć STRES? Sprawdź listę 8 naturalnych ANTYDEPRESANTÓW #1
fot.shutterstock