Sklepy odzieżowe oszukują nas na 6 sposobów. Sprawdź, czy byłaś tego świadoma

17 lipca 2017 09:07
Sklepy odzieżowe oszukują nas na 6 sposobów. Sprawdź, czy byłaś tego świadoma

Sklepy odzieżowe stosują wiele sztuczek, które mają na skłonić do częstych zakupów, na które wydajemy więcej niż w rzeczywistości są warte. Poznaj kilka z nich nie daj się więcej nabrać.

#Wyprzedaże

Najczęściej wygląda to tak, że sklepy podnoszą ceny ubrań przed rozpoczęciem wyprzedaży. Następnie ogłasza wyprzedaż i wraca do ceny faktycznej produktu. W rezultacie nie kupujemy nic taniej.

Zdjęcie Sklepy odzieżowe oszukują nas na 6 sposobów. Sprawdź, czy byłaś tego świadoma #1
fot. shutterstock

#Rozmiar

Niektóre kobiety wolą ubierać w się w danym sklepie, bo akurat tam wchodzą w „eskę”. Sklepy te specjalnie zaniżają swoje rozmiarówki i w rezultacie kupując bluzkę o rozmiarze S tak naprawdę ma ona rozmiar M.

#Niska jakość drogich ubrań

Dobra marka kojarzy się z wysoką jakością. Nie zawsze jednak to się pokrywa. Często znani projektanci i dobre marki produkują ubrania bardzo niskiej jakości. Jednak nikt nie śmie im tego zarzucić.

#Zawyżanie cen naturalnych tkanin

Produkcja ubrań z tkanin syntetycznych i naturalnych to prawie taki sam koszt. Jednak naturalne tkaniny kojarzą się z pewną wygodą i jakością, dlatego zazwyczaj zazwyczaj zawyżają ich ceny.

#Niska jakość ubrań

Im niższa jakość tym szybciej ubranie się zniszczy. To skłoni konsumenta do częstszych zakupów.

Zdjęcie Sklepy odzieżowe oszukują nas na 6 sposobów. Sprawdź, czy byłaś tego świadoma #2
Źródło: https://www.yellowpages.ca/tips/smart-ways-to-repair-your-damaged-clothing/

#Zmieniające się trendy

Często nowe trendy generowane są przed producentów ubrań. Każda z nas ludzi być ubrana modnie. Niestety modele ubrań szybko wychodzą z mody i trzeba nastąpić je nowymi.

Zdjęcie Sklepy odzieżowe oszukują nas na 6 sposobów. Sprawdź, czy byłaś tego świadoma #3
Źródło: http://natemat.pl/183333,za-gruba-zeby-ubierac-sie-modnie-odwiedzilismy-popularne-sieciowki-zeby-sprawdzic-jak-to-jest-z-tymi-rozmiarowkami