6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY

14 lipca 2017 23:22
6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY

PLAMY Z MASŁA – jeżeli ubrudziłaś coś masłem to nasyp na plamę mąkę ziemniaczaną i po kilku minutach dokładnie wyszczotkuj miękką szczoteczką. Jeżeli to nie pomogło to wypierz tkaninę ręcznie w gorącej wodzie z mydłem.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #1
fot.shutterstock


PLAMY Z FLAMASTRÓW – jeżeli popisałaś sobie bluzkę flamastrem to na początku spróbuj użyć mydła z gliceryną. Jeżeli to nie pomoże to musisz sięgnąć po spirytus i przy pomocy wacika delikatnie przecierać plamę.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #2
fot.shutterstock


PLAMY Z ĆWIKŁY – jeżeli ubrudziłaś coś burakami ćwikłowymi to szybko opłucz plamę, a następnie wrzuć tkaninę do miski z zimną wodą na kilka godzin. Po tym czasie wypierz w pralce jak zawsze.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #3
fot.shutterstock


PLAMY Z TRAWY – jeżeli Twoje dziecko ubrudziło ubranie trawą to aby pozbyć się tych uciążliwych plam wykorzystaj spirytus i ciepłą wodę. Przetrzyj plamy wacikiem nasączonym w spirytusie, a następnie spłucz dokładnie ciepłą wodą.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #4
fot.shutterstock


PLAMY Z DŁUGOPISU – aby pozbyć się tego rodzaju plam należy tkaninę zanurzyć w kwaśnym mleku i po 30 minutach wyprać jak zawsze.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #5
fot.shutterstock


PLAMY Z BŁOTA – najpierw należy poczekać aż wyschną. Następnie przy użyciu szczotki pozbywamy się błota z ubrania i pierzemy w pralce. Jeżeli plamy dalej są widoczne to posyp je solą i po godzinie ponownie wypierz.

Zdjęcie 6 SPOSOBÓW na uciążliwe PLAMY #6
fot.shutterstock