Ładujesz swój smartphone do 100%? To błąd. Sprawdź co zrobić, aby bateria wytrzymała dłużej

10 lipca 2017 00:23
Ładujesz swój smartphone do 100%? To błąd. Sprawdź co zrobić, aby bateria wytrzymała  dłużej

Większość z nas chciałaby, żeby bateria telefonu wytrzymała jak najdłużej. Irytujące się to, że rozładowuje się w najmniej odpowiednim momencie, a my nie mamy jak jej naładować. Można jednak sprawić, że bateria będzie działać dłużej i nie zużyje się tak szybko.

Zdjęcie Ładujesz swój smartphone do 100%? To błąd. Sprawdź co zrobić, aby bateria wytrzymała  dłużej #1
fot. shutterstock

Większość z nam myśli, że jeśli naładuje baterię do końca, ta wytrzyma dłużej. Jest jednak odwrotnie. Ładowanie baterii do 100% wcale nie zwiększa wytrzymałości baterii, a wręcz skraca jej pracę. Dokładnie tak samo jest z całkowitym rozładowywaniem baterii, to również ją niszczy.

Wysoki i bardzo niski poziom naładowania baterii z smartphonach zmusza akumulator do cięższej pracy i tym samym szybciej go zużywa. Zdecydowanie lepiej jest w ciągu dnia podładować kilka razy telefon, niż ładować do do maximum. Średnie naładowanie baterii i krótki czas ładowania zmusza akumulator do optymalizacji zużywanej energii, dzięki czemu bateria wytrzymuje dłużej i nie niszczy się.

Większość smartphonów zawiera również takie baterie, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. Długie ładowanie nagrzewa baterię, co dodatkowo zmniejsza jej wydajność.

Lepiej jest więc ładować telefon co jakiś czas, krótkimi sesjami.

Zdjęcie Ładujesz swój smartphone do 100%? To błąd. Sprawdź co zrobić, aby bateria wytrzymała  dłużej #2
fot. shutterstock