Poznaj praktyczne zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ

5 lipca 2017 23:27
Poznaj praktyczne zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ

W każdym domu powinna się znajdować soda oczyszczona.

Dzięki niej wiele czynności może stać się prostsze.

Zdjęcie Poznaj praktyczne zastosowania SODY OCZYSZCZONEJ #1
fot.shutterstock


Do czego można ją wykorzystać?


ZASTOSOWANIE #1

ODŚWIEŻENIE ZMYWARKI – raz na kilka tygodni warto wsypać opakowanie sody oczyszczonej do zmywarki i uruchomić program z najwyższą temperaturą. Dzięki temu brzydkie zapachy znikną, a zmywarka będzie czysta i zdezynfekowana.


ZASTOSOWANIE #2

ODŚWIEŻACZ POWIETRZA – wsyp sodę oczyszczoną do jakiegoś małego ładnego pudełeczka lub słoiczka i połóż gdzieś w łazience. Soda skutecznie neutralizuje brzydkie zapachy.


ZASTOSOWANIE #3

ODŚWIEŻ MATERAC – aby odświeżyć materac na którym śpisz posyp go obficie sodą oczyszczoną i zostaw na 24 godziny. Po tym czasie dokładnie odkurz materac i gotowe.


ZASTOSOWANIE #4

ZGAGA – jeżeli masz problemy gastryczne to wystarczy, że napijesz się wody z dodatkiem łyżeczki sody oczyszczonej. Dzięki właściwościom neutralizującym nadmiar kwasów żołądkowych soda skutecznie rozprawi się ze zgagą.


ZASTOSOWANIE #5

UKĄSZENIA – jeżeli odczuwasz pieczenie lub swędzenie na skórze po spotkaniu z owadem to wymieszaj sodę oczyszczoną z odrobiną wody i powstałą papkę nanieś w miejsce ukąszenia. Podrażnienie zostanie zniwelowane.


ZASTOSOWANIE #6

BUTY – jeżeli z twojego obuwia wydobywa się przykry zapach to na noc nasyp do środka sodę oczyszczoną. Rano wystarczy wciągnąć sodę odkurzaczem.


ZASTOSOWANIE #7

BRUDNE NACZYNIA – jeżeli masz do wyczyszczenia np. garnek po przypalonym daniu lub ubrudzoną blachę do pieczenia to wystarczy że nasypiesz sody oczyszczonej i dodasz trochę wody z octem. Na drugi dzień nie będzie problemu z domyciem naczynia.


ZASTOSOWANIE #8

DEZODORANT – wystarczy wymieszać trochę sody z wodą i powstałą papkę nanieść na skórę pod pachami. Soda neutralizuje kwasy znajdujące się na skórze więc świeżość masz gwarantowaną!