8 prostych trików na picie większej ilości wody w ciągu dnia

4 lipca 2017 08:23
8 prostych trików na picie większej ilości wody w ciągu dnia

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo musi być odpowiednio nawodniony. Często jednak zapominamy o tym, żeby pić wodę. Zazwyczaj sięgamy po wodę kiedy czujemy pragnienie, jednak pragnienie jest już pierwszą oznaką odwodnienia. Wodę więc powinniśmy pić regularnie.

Jak pić większą ilość wody w ciągu dnia?

Zdjęcie 8 prostych trików na picie większej ilości wody w ciągu dnia #1
fot. shutterstock

#Oznaczaj butelki

Ustal odpowiednią ilość wody, którą musisz wypić w ciągu dnia. Następnie podziel butelkę na godziny. Na przykład, do 12:00 powinnaś wypić już pół butelki, widzisz, że butelka jest pełna, więc odruchowo sięgasz po wodę. Ten sposób sprawdza się szczególnie u osób, które nie odczuwają dużego pragnienia i po prostu zapominaj o piciu wody.

#Pij wodę zaraz po przebudzeniu

Zaczynanie dnia od szklanki wody to bardzo zdrowy nawyk. Przyspiesza metabolizm od samego rana i pomaga nam się rozbudzić. Aby o tym pamiętać, zawsze trzymaj butelkę z wody przy łóżku.

#Ustaw przypomnienie w telefonie

Jeśli nie chce zapomnieć o piciu wody nastaw sobie przypomnienie w telefonie. Dzięki temu nie będziesz musiała ciągle myśleć o konieczności picia wody, ponieważ Twój telefon Ci o tym przypomni.

#Pij wodę po kawie, herbacie i napojach energetycznych

Wyżej wymienione napoje bardzo odwadniają organizm. Na każdą szklankę kawy, herbaty czy energetyka wypij szklankę wody. Dzięki temu utrzymasz nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie.

#Pij wodę przed każdą kąpielą

Przed każdym prysznicem i kąpielą wypij szklankę wody. Dzięki temu nie dopuścisz do odwodnienia organizmu. Możesz też rozwinąć ten pomysł do picia wody przed każdym skorzystaniem z toalety.

Zdjęcie 8 prostych trików na picie większej ilości wody w ciągu dnia #2
fot. shutterstock

#Pij wodę po posiłku

Do godziny przed posiłkiem unikaj picia dużej ilości wody ponieważ utrudni to trawienie. Jednak pół godziny po posiłku sięgnij po szklankę wody

#Postaw na aplikacje

Istnieje wiele aplikacji na telefon, które pomogą Ci wypijać odpowiednią ilość wody. Aplikacje te pomogą Ci monitorować ilość wody jaką musisz wypić i jaką wypiłaś. Dodatkowo będą przypominać, na przykład co pół godziny, o tym, że czas napić się wody.

Poznaj 7 oznak, że MUSISZ PIĆ WIĘCEJ WODY!

Zdjęcie 8 prostych trików na picie większej ilości wody w ciągu dnia #3
fot. shutterstock