Farbujesz włosy? Oto 5 powodów, dla których powinnaś PRZESTAĆ to robić

4 lipca 2017 08:23
Farbujesz włosy? Oto 5 powodów, dla których powinnaś PRZESTAĆ to robić

Wiele kobiet rezygnuje z farbowania włosów na rzecz swojego naturalnego koloru. Przechodzenie na naturalny kolor to długi proces, jednak warto podjąć tę decyzje. Oto kilka powodów.

#Włosy będą rosły szybciej

Farbowanie powoduje łamliwość włosów. Pomimo tego, że wyraźnie widać już odrost, nie widać żadnego postępu w długości. Włosy łamią się na końcach i odpadają, co powoduje taką samą długość.

#Włosy przestaną być suche i łamliwe

Farbowanie jest jednym z najbardziej niszczących włosy zabiegów. Farby niszczą osłonkę włosa, a następnie uszkadzają jego korę. Prowadzi to do rozdwajania się końców, łamliwości, szorstkości i suchości włosów. Po długotrwałym farbowanie nie da się już tych zniszczeń cofnąć.

Zdjęcie Farbujesz włosy? Oto 5 powodów, dla których powinnaś PRZESTAĆ to robić #1
Źródło: http://www.wikihow.com/Avoid-Common-Hair-Dye-Mistakes

#Farbowanie może powodować podrażnienie i swędzenie skóry głowy

Wiele substancji zawartych w farbach do włosów uczula. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy na nie alergię. Jeśli po farbowaniu masz podrażnioną i swędzącą skórę głowy najlepiej odpuść dalsze farbowanie. Podrażniona skóra może być powodem nadmiernego wypadania włosów.

#Włosy będą grubsze

Farbowanie powoduje stopniową utratę białka, który buduje włosy. To powoduje, że nasze włosy stają się coraz cieńsze. Kiedy przestaniesz farbować włosy, one będą odrastać dużo grubsze.

#Włosy staną się lśniące i zdrowsze

Zrezygnuj z częstego rozjaśniania. Jest to zabieg, który najbardziej niszczy włosy, ponieważ otwiera łuskę i powoduje utratę wilgoci oraz połysku.

Jeśli nie chcesz zrezygnować z farbowania włosów, możesz sięgnąć po naturalne metody farbowania, które są dużo mniej inwazyjne.

Zdjęcie Farbujesz włosy? Oto 5 powodów, dla których powinnaś PRZESTAĆ to robić #2
Źródło: https://popularne.live/farbowanie-wlosow-2/