Genialne zastosowania soli kuchennej w sprzątaniu! Nigdy więcej nie sięgniesz po chemiczne środki

19 czerwca 2017 09:50
Genialne zastosowania soli kuchennej w sprzątaniu! Nigdy więcej nie sięgniesz po chemiczne środki

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaką siłę czyszczącą ma zwykła sól kuchenna. Nie tylko usuwa plamy, ale również doskonale dezynfekuje i odświeża. Usuwa bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy, które są dla człowieka szkodliwe. A dodatkowo jest łatwo dostępna, skuteczna i przede wszystkim tania.

Jak możesz wykorzystać sól kuchenną w domu?

#Dezynfekcja gąbek i szmatek

Na przedmiotach przeznaczonych do czyszczenia aż roi się od szkodliwych bakterii i grzybów. Wystarczy, że do miski z ciepłą wodą dodasz 1-1,5 łyżki soli i wymoczysz w niej gąbki.

#Usuwanie plam z pleśni

Plamy z pleśni pojawiają się na wilgotnych powierzchniach. Jeśli chcesz je usunąć i zapobiec nawrotowi, wymieszaj kilka łyżek soli w wodzie i dodaj sok z połowy cytryny. Użyj takich proporcji, aby postała gęsta pasta z soli. Wetrzyj ją w plamy i pozostaw na 30 minut.

Zdjęcie Genialne zastosowania soli kuchennej w sprzątaniu! Nigdy więcej nie sięgniesz po chemiczne środki #1
Źródło: https://krokdozdrowia.com/sol-do-sprzatania-7-sposobow/

#Usuwanie rdzy

Sól doskonale nadaje się do usuwania rdzy i przebarwień z metalowych przedmiotów. Na wilgotną ściereczkę nanieś trochę soli i poleruj przedmiot. Od razu zauważysz, że odzyskuje czystość i blask.

#Usuwanie plam z potu

Przebarwienia z poty na ubraniach czasem nie usuwają się do końca w praniu. Możesz temu jednak zaradzić. Do miski z wodą dodaj pół szklanki soli i mocz ubrania w roztworze przez 30 minut. Następnie opłucz je wodą i pozostaw do wyschnięcia lub wypierz w pralce.

Zdjęcie Genialne zastosowania soli kuchennej w sprzątaniu! Nigdy więcej nie sięgniesz po chemiczne środki #2
Źródło: https://krokdozdrowia.com/sol-do-sprzatania-7-sposobow/