Nosisz takie buty? Musisz więc wiedzieć, że są one szkodliwe

9 czerwca 2017 00:08
Nosisz takie buty? Musisz więc wiedzieć, że są one szkodliwe

#Crocs, bo taką nazwę noszą te buty, stały się bardzo popularne już kilkanaście lat temu. Kilka lat temu natomiast wielu ludzi nosiło je na co dzień, będąc przekonanym, iż jest najlepsze i najwygodniejsze obuwie na ciepłe dni. Jednak nic bardziej mylnego. Crocs nie są dobrą alternatywą dla standardowego obuwia z kilku względów.

#Po konsultacjach z wieloma pedologami okazało się, że ten rodzaj obuwia niewystarczająco stabilizuje palce oraz pięty. Z tego względu palce mają tendencję do zaciskania się i podwijania. W przypadku dzieci ma to bardzo złe skutki, gdyż ich nóżki jeszcze się rozwijają. Noszenie takich butów na co dzień może więc spowodować deformację palców.

Zdjęcie Nosisz takie buty? Musisz więc wiedzieć, że są one szkodliwe #1
fot. shutterstock

#Nie jest to jednak jedyny argument, aby nie nosić tych butów. Crocs, ze względu na swoją popularność dorobiły się wielu podróbek. A te z kolei zawierają substancję rakotwórcze. Niemiecka instytucja Westdeutscher Rundfunk przeprowadziła badania, z których wynika, iż 6 na 10 par tego rodzaju obuwia zawierało substancje rakotwórcze, które mogą być wchłaniane przez skórę.

#Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z tego obuwia, zachowaj pewno środki ostrożności:

-upewnij się, że obuwie jest oryginalne

-nie noś ich cały dzień

-upewnij się, że Twoje dziecko nie nosi ich cały dzień

-przed zakupem powąchaj buty, jeśli mają silny zapach – zrezygnuj

Zdjęcie Nosisz takie buty? Musisz więc wiedzieć, że są one szkodliwe #2
Źródło: http://theheartysoul.com/crocs-and-cancer/