Cała prawda o bieganiu na bieżni!

9 czerwca 2017 00:08
Cała prawda o bieganiu na bieżni!

Czym różni się bieganie na bieżni mechanicznej od biegania w terenie? Czy konieczna jest rozgrzewka? Jak powinien wyglądać trening? Czy musi być nudny i monotonny? Warto znać odpowiedzi, jeśli korzystasz z bieżni!

Rozgrzewka?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz pobiegać pod chmurką, czy w domu lub na siłowni przy użyciu bieżni – rozgrzewka jest konieczna. Trzeba się rozciągnąć, aby uniknąć kontuzji i naciągnięcia mięśni. Trening rozpocznij od marszu, potem przejdź do truchtu, a dopiero później do biegu.


Bieżnia konta trening na zewnątrz

Bieżnia generuje łagodniejsze wstrząsy. Nie musisz pokonywać nierówności terenu, czy oporów powietrza. Aby nie nabawić się kontuzji i nie nudzić się na bieżni, zasymuluj bieganie w terenie i naturalne warunki. Zwiększaj nachylenie pasa, zmieniaj tempo.


Pulsometr

Przednia poręcz w bieżni wyposażona jest w pulsometr. Nie korzystaj z niego. Nie działa on zbyt dokłądnie. Dodatkowo trzymanie się poręczy utrudnia bieganie i jest nienaturalną pozycją. Powinnaś mieć luźne ręce.


Muzyka

Bieganie z muzyką skutkuje wydłużonym czasem treningu. Rytmiczna muzyka uprzyjemnia bieg w miejscu, wpływa na jego efektywność. Energiczna muzyka motywuje do biegania i nakręca do treningu. Możesz skorzystać z gotowych utworów z rytmem dostosowanym do swojego tempa biegu.

Zdjęcie Cała prawda o bieganiu na bieżni! #1
Fot. Shutterstock.com