5 zdrowotnych korzyści ze spania nago! Dla kobiet i mężczyzn

2 czerwca 2017 00:24
5 zdrowotnych korzyści ze spania nago! Dla kobiet i mężczyzn

Miłośnicy spania nago mają się z czego cieszyć. Spanie bez ubrań przynosi nam praktycznie same korzyści zdrowotne i nie tylko. Dlaczego warto raz na zawsze wyrzucić swoją piżamę?

#Lepsza jakość snu

Spanie nago pozwala organizmowi osiągnąć odpowiednią temperaturę ciała, która jest konieczna do uzyskania głębokiego i regenerującego snu. Piżama lub bielizna zakłóca ten naturalny proces regulowania temperatury.

#Odchudzanie i wolniejsze starzenie

Spanie w ubraniach powoduje nagrzewanie się organizmu, a co za tym idzie, niewystarczające wydzielanie się hormonu wzrostu, który aktywuje regenerację komórek oraz pomaga spalać tłuszcz. Hormon ten wspomaga regenerację skóry, dzięki czemu po dobrze przespanej nocy wyglądamy młodo i świeżo.

#Odświeżysz swój związek

Osoby śpiące razem nago są szczęśliwszy. Bliskość nagich ciał obok siebie zbliża partnerów, wzbudza zaufanie i wspomaga wydzielanie oksytocyny – hormonu szczęścia i miłości. Wystarczy delikatny kontakt ze skórą, aby poczuć się lepiej i zrelaksować.

Zdjęcie 5 zdrowotnych korzyści ze spania nago! Dla kobiet i mężczyzn #1
Źródło: https://marketium.ru/v-chem-mat-rodila-2/

#Unikniesz infekcji

Śpiąc nago Twoja skóra i miejsca intymne oddychają. Oznacza to, że są dużo mniej narażone na infekcje.

#Korzyści zdrowotne partnera

Mężczyźni śpiący w bokserkach lub piżamie narażeni są na przegrzanie jąder, co prowadzi do spadku jakości spermy i zmniejsza szanse na potomstwo. Mężczyźni więc również mogą spać nago i czerpać z tego same korzyści.

Jak widać, spanie nago ma wiele plusów. Dodatkowym jest poczucie swobody i relaksu. Zadbaj również o przyjemną w dotyku i świeżą pościel, a już nigdy nie założysz piżamy do spania.

Zdjęcie 5 zdrowotnych korzyści ze spania nago! Dla kobiet i mężczyzn #2
Źródło: https://jerseydemic.com/if-you-sleep-naked/